Актуально
Радник Байдена каже, що США разом з ЄС запобігатимуть кризі з газопостачанням

Радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Білий дім буде співпрацювати з Європою для запобігання енергетичної кризи на тлі різкого зростання цін на природній газ.
«Сполучені Штати справді стурбовані, що з низки причин пропозиція не встигає за зростанням попиту. Ми засадничо зацікавлені в тому, щоб світове постачання і газу, і нафти було на достатньому рівні, аби підтримувати відродження глобальної економіки, і щоб воно не зупинилося», - цитує агентство Reuters його виступ у Брюсселі 7 жовтня.
Росія в минулому використовувала енергію, як інструмент для примусу, як політичну зброю.Джейк Салліван
У відповідь на запитання, чи Росія навмисно стримує постачання енергоносіїв, використовуючи їх як важіль, Салліван сказав: «Росія в минулому використовувала енергію, як інструмент для примусу, як політичну зброю».
«Чи це те, що відбувається зараз тут? Висновки я залишу для інших», - передає слова американського посадовця видання Politico.eu.
Джейк Салліван наголосив на потребі «тісної координації між споживачами енергії» та «дипломатичних контактів з виробників енергії».
Найбільшим постачальником газу до Європи є Росія, і на адресу російської компанії Газпром лунають закиди, що вона могла б вгамувати напруженість на ринку, продавши додаткові обсяги.
У Європі ціни на природній газ цього року зросли на майже 600%.
США забезпечені переважно газом власного видобутку і певну частину експортують, але і в Америці ціни на газ нещодавно сягали найвищого за 12 років рівня.
Російські посадовці наголошують, що виконують контрактні зобов’язання, а президент Путін 6 жовтня заявив, що Росія збільшує газопостачання на захід Європи, зокрема через трубопроводи, які пролягають через Україну.
При цьому заступник російського прем'єр-міністра Олександр Новак сказав, що ціни на газ у Європі могли б знизитися, якби новозбудований газопровід Північний потік-2 швидше отримав дозвіл почати його використання.
Директор української газотранспортної компанії Сергій Макогон на початку жовтня звинуватив Москву у маніпулюваннях газовими потоками.
«В той час як Кремль проштовхує Північний потік-2 як інструмент вирішення енергетичних проблем Європи, зараз через Україну в ЄС можна транспортувати приблизно вдвічі більше газу», - стверджував Сергій Макогон.
Північний потік-2, який пролягає по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини, вже збудований, але очікує дозволу на експлуатацію, що може забрати кілька місяців.
Дивіться також: Консолідація влади чи демократичний процес? Вашингтонські експерти коментують усунення спікера Разумкова у Києві. Відео
Всі новини дня
Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».
- Голос Америки
Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України
- Голос Америки
Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.
Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.
США та ЄС узгодили заходи в сфері торгівлі, щоб долати кризи, спричинені війною Росії проти України

Сполучені Штати та Європейський Союз домовились про тісну співпрацю з подолання економічних наслідків, до яких призвела війна Росії проти України. В заяві виданій в понеділок, за результатами перемовин посадовців США та ЄС, що відбулись в паризькому університеті Париж-Сакле, йдеться, зокрема про необхідність подолати збої в постачанні продовольства, які виникли через російську агресію в Україні.
Війна Росії проти України призвела до блокування поставок зерна та інших сільськогосподарських товарів, що спричинило різке зростання цін на аграрні товари в світі.
Головний представник ЄС з питань торгівлі Вадіс Домбровскіс заявив, що союзники також домовились використовувати такі міжнародні майданчики як заплановане на червні засідання Світової організації торгівлі, щоб протистояти таким обмеженням, пише Reuters.
Серед інших оголошених ініціатив - співпраця з налагодження роботи каналів постачання, експортних обмежень, безпеки нових технологій, цифрової інфраструктури, тощо, йдеться в заяві лідерів США та ЄС щодо засідання.
Facebook Forum