Спеціальні потреби

Японія: у район спірних островів прибули китайські кораблі


До району контрольованих Японією острівців у Східно-Китайському морі прибули китайські кораблі. Територіальна суперечка між КНР і Японією загострюється у зв’язку з вісімдесят першими роковинами вторгнення японських військ у Китай.

Японська берегова охорона повідомила, що щонайменше 10 розвідувальних кораблів помічено у вівторок неподалік островів, які японці називають Сенкаку, а китайці – Дяою. Раніше японські органи влади прогнали ще один китайський патрульний корабель з району неподалік скелястих острівців.

У вівторок двоє японських активістів на короткий час висадилися на одному з острівців, що викликало гнівну реакцію з боку Міністерства закордонних справ Китаю, яке назвало цей акт «серйозним провокаційним» порушенням китайського суверенітету.

Суперечка з приводу назагал безлюдних островів довела до антияпонських протестів у більших китайських містах. У Пекіні щонайменше 1000 демонстрантів влаштували похід перед будинком японського посольства. Вони несли транспаранти, вигукували націоналістичні гасла і закликали Китай захищати свої претензії на спірні острови.
XS
SM
MD
LG