Спеціальні потреби

Японський землетрус розхитує світові фінансові ринки


Землетрус та цунамі спровокували гуманітарну та енергетичну кризи в Японії. Слідом може прийти ще одна криза – економічна. У п’ятницю та понеділок ціни на акції японських компаній стрімко йшли вниз. Лише на падінні фондового ринку, економіка країни за день втратила майже 300 мільярдів доларів. Це одразу негативно позначилося на ринках інших країн. Особливо у секторі страхування, який очікує масових позовів щодо виплати компенсацій. Втім, експерт Бен Коллет зазначає, що паніки на світовому ринку вдалося уникнути:

«Реакція світового ринку, на цю хвилину, досить стримана, зважаючи на амплітуду стихійного лиха. Світові ринки не валяться».

Події в Японії спровокували різке падіння світової ціни на нафту. Причина – очікування зменшення попиту на нафту з боку Японії. Але, аналітик ринку Пітер Коста каже, що це падіння – тимчасове:

«Я думаю, ціна на нафту швидко врегулюється. Протягом буквально кількох днів, як тільки буде зрозуміло якими є реальні руйнування. Зараз же Японія, третій за величиною у світі споживач нафти, нічого не імпортує».

Землетрус та цунамі завдали значних руйнувань інфраструктурі Японії. За першими підрахунками сума збитків виражається сотнями мільярдів доларів. Аналітик Том Воза каже, що країна не зможе відновитися без допомоги з-за кордону:

«Дуже скоро ми можемо побачити величезні інвестиції в Японію. Пам’ятаєте що було після землетрусу 1995-го року, який зруйнував місто Кобе? Тоді збитки склали майже 100 мільярдів доларів. Сьогодні сума може подвоїтись чи навіть потроїтись».

Експерти прогнозують, що природне лихо в Японії матиме довготривалий ефект на економіку усього світу. Руйнування негативно вплинуть на автомобільну промисловість, ринок електроніки та технологій. Експерти вважають, що найстрашніший за століття землетрус вдарив Японію у найгірший для неї час, якраз коли третя найбільша економіка світу почала демонструвати ознаки одужання після останньої світової кризи.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG