Спеціальні потреби

Експерти прогнозують погіршення економічного клімату в Японії


Згідно з новим дослідженням Банку Японії, умови для ведення бізнесу в цій країни протягом найближчих місяців лише погіршуватимуться. Причина цього – нестача електроенергії та загострення ядерної кризи, що гальмує зусилля нації у реконструкції країни після землетрусу та цунамі.

Японські урядовці заявили, що ситуація на АЕС «Фукусіма» може залишатися поза контролем ще протягом місяців. Ця інформація додала песимізму японським бізнесменам та корпораціям, що, у свою чергу, загрожує процесу відбудови країни.

Свою допомогу пропонує американський енергетичний гігант «Дженерал Електрик». Саме ця компанія брала участь у будівництві трьох пошкоджених ядерних реакторів на АЕС «Фукусіма». У понеділок виконавчий директор компанії Джефф Іммелт пообіцяв, що найближчим часом «Дженерал Електрик» у партнерстві з компанією «Топко» збільшить електропостачання в країні.

«Ми вже маємо газові турбіни на кораблі, який прямує до берегів Японії», – розповів він.

Відновлення електропостачання критично необхідне для відбудови Японії. Завод компанії «Івокі Дайкаст», що виробляє автомобільні деталі, простоює з одинадцятого березня. Його керівництво сподівається, що з відновленням електропостачання він знову запрацює вже наступного тижня. Але навіть якщо це і станеться, свою потужність йому відновити вдасться не відразу. Менеджер заводу каже, що вони втратили половину замовлень.

«Найбільша проблема полягає у тому, що клієнти надіслали свої замовлення на інші заводи. Нашим пріоритетом є відновлення переговорів з ними», – говорить Йокояма.

Через витік радіації на «Фукусімі» також зростає кількість противників атомної енергії загалом, які виступають за закриття усіх АЕС на території країни.

Збитки несе також індустрія морепродуктів Японії. Уряд дозволив компанії «Тепко» вилити тони радіоактивної води з АЕС «Фукусіма» в океан, аби звільнити місце у резервуарах станції для ще більш зараженої води.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG