Спеціальні потреби

Японія готується на випадок запуску північнокорейської ракети


Міністр оборони Японії Наокі Танака

Японія заявила, що вона готує свої системи протиракетної оборони, щоб збити будь-яку північнокорейську ракету, що загрожуватиме японській території. Міністр оборони Наокі Танака зробив таку заяву в Токіо в час, коли КНДР продовжує плани щодо запуску наступного місяця ракети, яка, згідно із повідомленням, має винести на орбіту супутник.

Сполучені Штати, Південна Корея і чимало країн Східної Азії охарактеризували запуск як привід для випробування ракети великої дальності, що заборонене санкціями ООН. Північна Корея має ядерну зброю.

Міністр Танака сказав репортерам, що він доручив збройним силам Японії бути готовим до розгорнення протиповітряних ракет РАС-3 і кораблів Aegis, які озброєні протиракетними системами, щоб збити будь-яку північнокорейську ракету, що порушить повітряний простір Японії.

Пхеньян твердить, що хоче запустити на полярну орбіту супутник спостереження Землі під час чотириденного «вікна», починаючи з 12 квітня. На початку цього місяця північнокорейські офіційні особи заявили, що запуск ракети із супутником пов’язаний з відзначенням 100-річчя з дня народження засновника КНДР Кім Ір Сена.

Підготовка японських збройних сил відбувається в час, коли президент США Барак Обама та інші світові лідери готові зустрітися в понеділок у Сеулі на саміт з питань загрози ядерного тероризму.

XS
SM
MD
LG