Спеціальні потреби

З японської АЕС зливають в океан забруднену радіацією воду


АЕС Фукусіма

У намаганнях стабілізувати ситуацію на пошкодженій японській атомній електростанції Фукусіма, інженери почали зливати в океан понад 10 тисяч тонн забрудненої радіацією води, аби звільнити місце у спеціальних контейнерах для води з вищим рівнем радіації.

Про це повідомив на прес-конференції у понеділок генеральний секретар кабінету міністрів Японії Юкіо Едано, кажучи, що ядерникам було необхідно вдатися до такого заходу, аби забезпечити умови безпеки. Він зазначив, що рівень радіоактивності води, яку зливають в океан, набагато нижчий, аніж рівень води, яку збиратимуть у спеціальні контейнери, головно з другого реактора АЕС Фукусіма.

На нараді у Відні генеральний директор Міжнародного агентства ООН з атомної енергії заявив, що тривала катастрофа у Японії викликає глобальне занепокоєння щодо безпеки атомної енергії. Юкія Амано заявив, що збереження високих норм безпеки і прозорість є необхідними елементами відновлення довіри до цього енергетичного сектора.

Вже зареєстровано рівні радіоактивності в тисячі разів вищі норми у водах біля станції, де системи охолодження реакторів були виведені з дії внаслідок потужного землетрусу і цунамі 11 березня.

У суботу, інженери виявили, що радіоактивна вода виливається з тріщини в бетонній ямі, в якій містяться кабелі, під другим реактором. Одначе, зусилля фахівців залити тріщину цементом, а потім полімером з тирсою, не були успішними.

XS
SM
MD
LG