Спеціальні потреби

Актуально

Ситуація на АЕС Фукусіма стабілізується

АЕС Фукусіма

Прем’єр-міністр Японії Наото Кан заявив, що ситуація на пошкодженій АЕС Фукусіма стабілізується, незважаючи на те, що його уряд підняв рівень кризи на міжнародній шкалі. Кан зробив таке запевнення у телевізійній промові у вівторок, через кілька годин після того, як уряд вирішив, що аварія досягла сьомої позначки на міжнародній шкалі, встановленій Міжнародним агентством з атомної енергії. Це означає, що інцидент на Фукусімі досягає рівня катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Тимчасом ряд додаткових поштовхів землі перешкоджає ремонтних роботам на АЕС Фукусіма. Поштовх силою в 6.0 балів у вівторок уже вдруге за стільки ж днів змусив робітників залишити електростанцію. Керівники електростанції кажуть, що поки що не було ознак нових пошкоджень від додаткового поштовху землі, що стався після землетрусу в понеділок, сила якого сягала 6.2 бала за шкалою Ріхтера.

Офіційні особи підняли рівень із п’ятої на сьому позначку на міжнародній шкалі, вказуючи на серйозність аварії на АЕС Фукусіма з наслідками на здоров’я населення і навколишнє середовище. Проте вони підкреслили, що витік радіації з часу землетрусу і цунамі, які 11 березня знищили охолоджувальну систему електростанції, сягає лише 10% того, який стався в результаті аварії на Чорнобильській АЕС.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG