Спеціальні потреби

Прем’єр-міністр Абе закликає провести саміт з Путіним


Глава уряду Японії Сіндзо Абе та президент Росії Володимир Путін тиснуть руки у Сочі, 8 лютого 2014 року

Японський прем’єр назвав «ненормальною» ситуацію, коли через 70 років після закінчення Другої світової війни мирний договір досі не підписаний.

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе закликав до проведення зустрічі на вищому рівні з президентом Росії Володимиром Путіним для обговорення питання про укладення мирного договору.

Після Другої світової війни Японія і Росія так і не підписали мирного договору у зв’язку з територіальними суперечками навколо групи островів на північ від японського острова Хоккайдо, які Японія називає «Північними територіями».

Відповідаючи на запитання про Путіна на прес-конференції, Абе заявив: «Ми обидва визнаємо, що відсутність мирного договору через 70 років після закінчення війни – це ненормально».

«Але без зустрічі на вищому рівні проблему північних територій не вирішити», – додав він.

Він також зазначив, що Росія грає конструктивну роль у боротьбі з тероризмом і врегулюванні криз в Ірані та Сирії.

Після вступу на посаду в кінці 2012 року Абе намагається досягти прогресу в справі поліпшення відносин з Росією, але конфлікт в Україні та інші проблеми ускладнюють цю роботу.

Візит Путіна до Японії планувався кілька разів, але відкладався через побоювання Заходу у зв’язку з російським втручанням у ці кризові ситуації.

Японські ЗМІ останнім часом писали, що, на думку Токіо, настав відповідний час для переговорів з Москвою з приводу територіальних суперечок, враховуючи бажання Росії залучити значні іноземні інвестиції на Далекий Схід і в зв’язку з валютними та економічними проблемами.

Чотири спірні острови були захоплені Радянським Союзом у 1945 році.

Раніше висловлювалися припущення, що Росія і Японія можуть досягти компромісу і поділити контроль над островами Ітуруп, Кунашир, Шикотан і групою островів Хабомаї.

За останні кілька років обидві країни намагалися сприяти додатковому розвитку цього багатого ресурсами району, але з обмеженим успіхом.

Описуючи свої досягнення за останні роки, Абе також зазначив, що відносини Японії з Китаєм і Південною Кореєю, які часто були напруженими, після проведення саміту в Сеулі «нормалізуються», і він сподівається на подальший прогрес.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG