Спеціальні потреби

Японія: два роки після цунамі


В Японії пройшла хвилина мовчання у зв'язку з другою річницею руйнівного землетрусу і цунамі, які забрали життя близько 19 тисяч людей і спричинили наймасштабнішу атомну аварію з часів катастрофи на Чорнобильській АЕС у 1986 році.

У національній меморіальної церемонії, яка пройшла в понеділок в Токіо, взяли участь імператор Акіхіто, імператриця Мітіко та інші представники вищого керівництва країни.

Учасники церемонії влаштували хвилину мовчання о 14:26 за місцевим часом - в той самий момент, коли 11 березня 2011 року біля північно-східного узбережжя Японії стався землетрус магнітудою 9.0.

Крім того, по всій країні пройшли антиядерні демонстрації, учасники яких закликали відмовитися від використання атомних електростанцій.

Землетрус викликав величезну хвилю-цунамі, яка обрушилася на прибережні поселення і вивела з ладу АЕС Фукусіму. У результаті близько 19 тисяч людей загинули або пропали без вісті.

Роботи з відновлення постраждалого регіону проходять повільно. Більше 300 тисяч людей далі не мають постійного житла. Багато з них проживають в обмежених умовах у тимчасових помешканнях.
XS
SM
MD
LG