Спеціальні потреби

У грудні рівень безробіття у США впав до найнижчого за останні три роки рівня


У грудні рівень безробіття у США впав до найнижчого за останні три роки рівня

Понад 200 тисяч американців отримали у грудні найбільш очікуваний святковий подарунок - роботу. Після чотирьох місяців без роботи Джека у грудні нарешті прийняли на роботу консультантом.

«Це був фантастичний різдвяний подарунок і прекрасний початок нового року», - говорить він з полегшенням.

Краща ніж передбачалось динаміка створення нових робочих місць зменшила рівень безробіття у США до 8ми з половиною відсотків. Втім економісти зауважують кажуть, що сьогодні американський ринок пропонує на шість мільйонів робочих місць менше, ніж було до початку економічної кризи.

«Необхідно, щоб кількість робочих місць зростала на 200 тисяч щомісяця – але навіть цього не достатньо, щоб відновити ту кількість робочих місць, яку ми втратили у 2008-2009 роках», - попереджає аналітик компанії YAHOO Даніел Ґрос.

Протягом другої половини 2011 року приватний сектор у США стабільно створював понад 100 тисяч робочих місць щомісяця. Такі позитивні новини з ринку праці є надзвичайно важливими для президента Обами.

«Звичайно, ми маємо ще багато роботи попереду. Але для американців важливо знати, що за останні 22 місяці ми вже відновили у приватному секторі понад три мільйони робочих місць», - говорить президент.

Для деяких цього все ж недостатньо, особливо у рік виборів. Один з лідерів перегонів серед республіканців Міт Ромні нагадує американцям, що тоді, коли президент Обама прийшов на посаду, рівень безробіття у США був нижчим, ніж 8 відсотків.

«Цей президент не розуміє, як працює економіка. Час обрати президента який розуміє», - стверджує Ромні.

Обережно ставляться до останніх позитивних новин й інвестори на Вол Стріт. Вони вважають, що, не зважаючи на збільшення витрат споживачів та зменшення безробіття, економіка США залишається у зоні ризику.

«2012 є ризиковим через погіршення стану Європейської економіки та через сповільнення росту економіки в тихоокеанському регіоні – зокрема Китаї», - говорить аналітик Інституту Брукінґса Джордж Пері.

«Скільки економістів, стільки прогнозів», - кажуть оглядачі. Однозначно одне: позитивними є останні новини з ринку для тих, хто отримав роботу, і деякі аналітики вважають, що вже з середини 2012 року американська економіка таки почне зростати.

XS
SM
MD
LG