Спеціальні потреби

Ветеран-морпіх, якому у США пересадили обидві руки, розповів про мрії


Джон Пек. Фото: @BrighamWomens

Американський ветеран-морпіх, якому у серпні було здійснено успішну пересадку обох рук, роповів ЗМІ, що мріє стати кухарем та відновити чуттєвість рук. 31-річний Джон Пек втратив усі кінцівки у 2010-му році в Афганістані внаслідок вибуху саморобного бомби.

Колишній морпіх проходить процес терапії покликаний допомогти йому призвичаїтись до нових кінцівок. Лікарі очікують, що зрештою Пек буде здатний виконувати "повсякденні дії"

Операцію із пересадки було проведено у Brigham and Women's Hospital у США. Вона тривала 14-годин. Пеку пересадили органи загиблої людини.

"Спочатку з'єднали кістки рук, які лишались у Пека, з кістками рук донора, далі - поєднали вени, артерії, м'язи і нарешті повільно зшили нерви та шкіру. Після завершення операції пацієнт проходить фізіотерапію, щоб переконатись, що м'язи активні та заохотити відновлення нервів", - розповідають ABC News.

За кілька тижнів після операції організм Пека почав відторгати пересаджені органи, цей процес вдалось взяти під контроль завдяки внесенню змін до курсу медикаментів.

Колишній морпіх проходить процес терапії покликаний допомогти йому призвичаїтись до нових кінцівок. Лікарі очікують, що зрештою Пек буде здатний виконувати "повсякденні дії".

Процес відновлення відчуттів у пересаджених кінцівках може сягнути року, відзначають лікарі.

Звертаючись до журналістів у середу Пек подякував родині донора органів та пообіцяв, що "цей дарунок не буде змарновано".

Зі слізьми на очах молодий чоловік подякував своїй подрузі Джессіці за підтримку. Він також сказав, що мріє стати кухарем і брати участь у кулінарних шоу.

Історію Пека можна побачити на відео створеному командою лікарні, де було проведено операцію.

"Але більше, ніж будь-що для мене важливо те, що я зможу потримати руку Джессіки та відчути її", - сказав молодий чоловік.

Дивіться також: Хто зможе жорсткіше протистояти агресії Володимира Путіна - сперечалися кандидати у віце-президенти США на теледебатах

XS
SM
MD
LG