Спеціальні потреби

Обама і Янукович видали спільну заяву


Переклад заяви:

Президент Віктор Янукович і президент Барак Обама сьогодні підтвердили наявність стратегічного партнерства між Україною і Сполученими Штатами та заявили заявили про намір максимально розвивати потенціал у цій сфері. Виходячи з цього, вони зобов’язалися розбудовувати взаємовідносини на основі американсько-української Хартії про стратегічне партнерство між Сполученими Штатами і Україною та Комісії про стратегічне партнерство між обома країнами.

Обидва лідери вказали на спільні інтереси і цінності, що їх поділяють обидві держави і які відображені у Хартії: демократія, економічна свобода і добробут, безпека і територіальна цілісність, енергетична безпека, співпраця у галузі оборони, верховенство закону і міжлюдські контакти.

Президенти також обговорили заходи для економічного відновлення після глобальної кризи.

Президент Янукович наголосив при цьому на своїх намірах щодо подолання викликів в українській економіці шляхом системних реформ і відновлення співпраці України з Міжнародним валютним фондом. Ці заходи підтримує президент Обама.

Керівники обох держав визнали наявність потенціалу для розширення двосторонньої торгівлі й інвестицій, і заявили про свої наміри активізувати співпрацю в економічній, фінансовій та інвестиційній сферах.

Президент Янукович і президент Обама підтвердили, що вони поділяють бачення світу без ядерної зброї і пообіцяли працювати разом для запобігання її розповсюдження і для реалізації мети саміту з ядерної безпеки щодо зменшення загрози поширення у світі непідконтрольних ядерних матеріалів.

Президент Янукович привітав підписання з Росією нового Договору про стратегічні наступальні озброєння. А президент Обама віддав належне Україні за її унікальний вклад у справу ядерного роззброєння і підтвердив, що гарантії безпеки, дані Україні у Будапештському меморандумі із від 5 грудня 1994, залишаються в силі.

Президент Янукович повідомив про рішення України позбутися усіх запасів високозбагаченого урану до відбуття наступного саміту з ядерної безпеки, тоді як Сполучені Штати підтримають ці зусилля необхідною технічною і фінансовою допомогою. Україна заявила намір позбутися значної частини цих запасів ще цього року.

Президент Обама схвально висловився про це рішення Україна, назвавши його історичним кроком і підтвердженням лідерства України у сфері ядерної безпеки та нерозповсюдження.

Україна приєднується до Сполучених Штатів у рамках міжнародних зусиль щодо переходу об`єктів з дослідження мирного атому на використання низькозбагачуваного ядерного пального, що повинно стати глобальним стандартом у 21 столітті.

Керівники обох країн погодились посилити співпрацю у використанні атомної енергії у мирних цілях, включно з розвитком українських потужностей у сфері ядерних досліджень і диверсифікації запасів пального в українській ядерній індустрії на підставі Угоди № 123 та інших двосторонніх домовленостей між Україною та Сполученими Штатами про співробітництво у сфері ядерної енергетики.

Президенти США і України також погодились продовжити співпрацю у справі ядерної безпеки, включаючи гарантування безпеки ядерного реактора на території Чорнобильської АЕС. Сполучені Штати надали на цю ціль майже 250 мільйонів доларів і знову підтверджують свої зобов’язання щодо подальшої підтримки, як України так і інших сторін, для відновлення безпечних умов на території ЧАЕС.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG