Спеціальні потреби

Цього року у світі загинуло менше журналістів, ніж торік


Цього року у світі загинуло менше журналістів, ніж торік

Цього року по всьому світу загинули щонайменше 42 журналісти, тобто набагато менше, ніж рік раніше. Ці дані оприлюднив Комітет захисту журналістів.

Пакистан було названо найнебезпечнішою для журналістів країною у 2010 році. Там загинуло щонайменше восьмеро журналістів під час виконання службових обов’язків. За повідомленням, шість смертельних випадків були наслідком атак нападників-смертників або інцидентів перехресного вогню під час атак екстремістів.

Правозахисна організація журналістів повідомила, що чимало журналістів загинуло в Іраку, Мексиці та Гондурасі. Дані про це оприлюднено в середу у прикінцевому річному аналізі.

Комітет захисту журналістів повідомив, що цьогорічні дані вказують на значне зменшення кількості жертв у порівнянні з торішніми даними, коли загинули 72 особи. У 2009 році велика кількість жертв була пов’язана з масовим вбивством на Філіппінах під час виборчої кампанії.

Незважаючи на меншу кількість жертв, виконавчий директор Комітету захисту журналістів Джоел Саймон заявив, що 42 особи – це все-таки неприйнятна кількість жертв, яка віддзеркалює, за його словами, поширеним насильством, з яким мають справу журналісти в усьому світі.

XS
SM
MD
LG