Спеціальні потреби

Каплан: Греція може зробити Європу «більш вразливою для російської агресії»


Роберт Каплан

Відомий американський політолог та історик Роберт Каплан попередив, що «Європа буде все більш уразлива для російської агресії, якщо її зв’язки з Грецією істотно ослабнуть».

У статті, опублікованій в газеті Wall Street Journal, Роберт Каплан пише, що Росія, можливо, сприяє виникненню внутрішнього розколу в правлячій партії Греції СІРІЗА в надії, що вона не зможе піти на важкі поступки, необхідні для того, щоб залишитися в єврозоні.

«Якщо Греція покине єврозону, економічні наслідки для національної економіки можуть звести її до рівня держави, яка сталася лише наполовину, що укупі з розчленуванням і ослабленням України серйозно послабить геополітичні позиції Європи щодо Росії», – попереджає Каплан.

Але картину потрібно розглядати й під ширшим кутом, вказує він.

«Перші десятиліття після "холодної війни" характеризувалися безпекою морської сфери Євразії – від Середземномор’я до Індійського океану і західної частини Тихого океану, – продовжує історик. – Тому ослаблення зв’язків Греції із Заходом в східній частині Середземномор’я потрібно розглядати поряд з підйомом Ірану в Перській затоці і Китаю – в Південно-Китайському і Східно-Китайському морях як єдиний процес ослаблення американської потужності».

На думку Каплана, Євросоюз, незважаючи на його політику, що викликає розчарування, є вищим тріумфом американської потужності, що виникла після кривавої Другої світової війни.

«Якщо Греція покине єврозону, то, очевидно, – які б не були гріхи цієї країни –в інтересах Європи і Америки, піклуватися про неї, поки її стан не покращає – хоча б для того, щоб, наприклад, російські військові кораблі не з’явилися в грецьких портах», – підсумовує автор.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG