Спеціальні потреби

Екс-президент США пропонує зустрітися з Кім Чен Ином на тлі напруженості з КНДР


Джиммі Картер

Колишній президент Сполучених Штатів Джиммі Картер (демократ), у спробі сприяти мирним переговорам, запропонував зустрітися з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином.

Професор Університету Джорджії з’ясував деталі пропозиції 93-річного Картера південнокорейській газеті Korea Joonggang Daily.

«Картер має бажання зустрітися з північнокорейським лідером і зіграти конструктивну роль у забезпеченні миру на Корейському півострові, як це було в 1994 році», - сказав Парк Ган-ші редакції видання.

Про це професор повідомив після розмов з лауреатом Нобелівської премії миру Джиммі Картером.

«У разі він матимете можливість відвідати Північну Корею, Джиммі Картер хотів би зустрітися з Кім Чен Ином і обговорити мирний договір між США і КНДР, а також остаточну денуклеаризацію Північної Кореї. Він прагне зробити внесок у встановлення тривалого режиму миру на Корейському півострові», - заявив Парк.

Картер хоче використовувати свій досвід, щоб запобігти «другій Корейській війній», - додав професор.

Під час розпалу північнокорейської ядерної кризи у 1994 році, ЗС США під керівництвом головнокомандувача президента Білла Клінтона опрацювали плани щодо удару по ядерному реактору в Йонбйоні. У червні того року, Картер поїхав до Пхеньяна з метою розрядити напруженість. Йому вдалося досягти домовленості з тодішнім лідером Кім Ір Сеном про замороження ядерної програми КНДР.

Через місяць – 8 липня – Кім помер і до влади прийшов Кім Чен Ір – батько нинішнього лідера Кім Чен Ина.

Дивіться також: Конгрес дискутує як зупинити продаж пристроїв, які дозволяють переводити напівавтоматичні рушниці у режим автоматичних

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG