Спеціальні потреби

Сутички під час референдуму в Каталонії: все, що наразі відомо


Сан-Джулія-де-Раміс, Іспанія, 1 жовтня, 2017 року.

У Каталонії 1 жовтня проходить референдум про незалежність регіону від Іспанії. Іспанська влада оголосила референдум незаконним і перешкоджає його проведенню. Між поліцією та учасниками референдуму стаються сутички.

Кількість постраждалих

Понад 750 людей отримують медичну допомогу після травм, отриманих унаслідок сутичок з іспанською поліцією.​

Сутички

У регіоні відбулися сутички між поліцією та протестуючими. Повідомляється, що поліція використовувала гумові кулі.

Поліція вилучила виборчі бюлетені принаймні на одній виборчій дільниці. Міністерство внутрішніх справ Іспанії заявило в Твіттері, що ще більше виборчих скриньок будуть вилучені, оскільки поліція продовжує операцію в Каталонії.

Заяви

Мер Барселони Ада Колау заявив у неділю: "Як мер Барселони, я вимагаю негайного припинення переслідідування беззахисного населення з боку поліції".

Офіційний Мадрид заявив у неділю, що хоче припинити референдум про незалежність Каталонії, назвавши його "фарсом". Центральний уряд Іспанії вважає, що голосування є незаконним.

Представник Мадрида в Каталонії Енрік Мійо зазначив, що президент Каталонії Карлес Пучдемон та його команда "несуть повну відповідальність за все, що сталося сьогодні і за все, що може статися, якщо вони не покінчать з цим фарсом".

Каталонський речник заявив що 73 відсотки виборчих дільниць є відкритими, але їх комп'ютерна система зазнає постійних хакерських атак. Речник уряду Каталонії Горді Турулль закликав каталонців продовжувати виконувати своє право голосу "громадянським і мирним шляхом".

Каталонія становить п'яту частину економіки Іспанії і користується широким самоврядуванням. У регіоні є близько 5,5 мільйонів правомірних виборців.

Дивіться також: Фотогалерея: Сутички під час референдуму у Каталонії

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG