Спеціальні потреби

Керрі ознайомить Конгрес з подробицями рамкової угоди з Іраном


Бен Родс

Наступного тижня держсекретар США Джон Керрі ознайомить Конгрес з подробицями рамкової угоди з Іраном. Американські законодавці скептично оцінили прогрес у переговорах з Тегераном.


Помічник президента Обами з питань національної безпеки Бен Родс заявив у п’ятницю 10 квітня, що Керрі та інші високопоставлені представники адміністрації відзвітують законодавцям на початку наступного тижня.


І сенатори-демократи, і республіканці працюють над законопроектом, який надасть Конгресу можливість схвалити або заборонити зняття санкцій з Ірану.


За словами Родса, Керрі повідомить Конгресу, що період, поки йдуть переговори з Іраном – час, що вимагає особливої уваги і такту.
«Наступного тижня ми зможемо повідомити деталі рамкової угоди Конгресу, – заявив Родс. – У нас буде можливість пояснити, чому деякі дії Конгресу в цей дуже важливий час переговорів можуть стати контрпродуктивними для процесу досягнення угоди».


Родс також спробував стримано прокоментувати заяви деяких іранських лідерів про те, що будь-яка угода включає негайне скасування санкцій. За словами чиновника, жорстка позиція аятоли Хаменеї і президента Ірану Гассана Роугані є результатом внутрішнього тиску і не означає, що фінальна угоду – поза досяжністю сторін. «В Ірані є свої прихильники жорсткої політики, які зі скептицизмом ставляться до цієї угоди», – пояснив Родс.


Раніше на цьому тижні іранські лідери заявили, що санкції щодо Ірану мають бути скасовані в перший же день виконання будь-якої угоди. Родс підкреслив, що процес зняття санкцій буде поступовим.

XS
SM
MD
LG