Спеціальні потреби

Керрі: В українському конфлікті настав «критичний момент для дій»


Джон Керрі в Анталії (Туреччина)

Держсекретар США Джон Керрі заявив у середу, що настав «критичний момент», коли Росія і проросійські сепаратисти повинні виконати мирну угоду, покликану покласти край насильству на сході України.

Керрі заявив про це в турецькій Анталії, де він зустрічався у середу з міністрами закордонних справ країн НАТО.

«Думаю, що всі країни НАТО повністю згодні в тому, що настав критичний момент для дій Росії і сепаратистів, коли вони повинні виконати умови Мінської угоди, – сказав він. – У цьому конфлікті відкривається важлива можливість вийти на шлях, що веде до визначеності і врегулювання».

Керрі також підкреслив, що в даний час «критично важливо» забезпечити доступ спостерігачів ОБСЄ в райони, де конфлікт ще не затих.

Він також зазначив, що санкції, введені проти Росії, будуть продовжувати залишатися в силі до тих пір, поки Мінські угоди не будуть повністю втілені в життя.

«Я думаю, що всі на цій нараді НАТО дотримуються єдиної думки про те, що ми воліли б, щоб санкцій не було, – сказав держсекретар США. – Однак вони залишаться в силі в спробі забезпечити мир в Україні, якого хочуть все».

Заява Керрі прозвучала через день після його зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним і міністром закордонних справ Сергієм Лавровим у російському Сочі.

Перебуваючи в Росії, Керрі заявив, що «ніщо не може замінити» прямих переговорів з ключовими фігурами, які приймають рішення, коли справа стосується комплексних глобальних проблем, таких як конфлікти в Україні та Сирії.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ також закликав до повного втілення в життя Мінських угод.

«Ми закликаємо Росію припинити підтримку сепаратистів і вивести свої війська зі Східної України», – сказав Столтенберг.

Показати коментарі (6)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG