Спеціальні потреби

Керрі продовжує переговори щодо іранської ядерної програми

  • Голос Америки

Мохаммад Заріф, Кетрін Ештон, Джон Керрі

Держсекретар США Джон Керрі продовжує напружені переговори задля досягнення угоди щодо іранської ядерної програми. Сторони повинні досягти угоди до понеділка.

В п’ятницю Керрі зустрівся з міністром закордонних справ Ірану Мохаммадом Заріфом у Відні.

Між тим зростає занепокоєння, що сторони не зможуть до понеділка врегулювати протиріччя і вирішать знову перенести крайній термін.

Днем раніше, в четвер, держсекретар зазначив, що його команда не розглядає можливості відстрочки і працює над досягненням угоди.

Іран і група країн, в числі яких США, Великобританія, Китай, Франція, Росія та Німеччина, протягом останнього року намагаються досягти угоди, результатом якої було б скорочення іранської ядерної програми в обмін на послаблення санкцій.

США та їх союзники підозрюють, що Іран працює над виготовленням ядерної зброї. Ісламська республіка твердить, що її розробки в галузі ядерної енергетики мають мирний характер.

Глава Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) у четвер розповів, що Іран надав переконливі пояснення щодо своєї ядерної програми.

У промові перед Радою керуючих у Відні Юкія Амано закликав Тегеран надати експертам МАГАТЕ своєчасний доступ до документації та співробітників ядерних об’єктів.

Передбачалося, що угода буде досягнута в липні, але потім крайній термін був перенесений на шість місяців.

XS
SM
MD
LG