Спеціальні потреби

Держсекретар Керрі про перспективу ізраїльсько-палестинського врегулювання


Державний секретар США Джон Керрі

Державний секретар США Джон Керрі вдався до чи не останньої спроби зберегти широкий план мирного врегулювання на Близькому Сході, що передбачає мирне співіснування Ізраїлю і палестинської держави.

Промова Керрі в Державному департаменті в середу виклала всеохопну перспективу того, як врегулювати багаторічний конфлікт, але також була спробою захистити від критики рішення США стриматися під час голосування в Раді Безпеки ООН над резолюцією, яка осуджувала розбудову ізраїльських поселень на палестьинських територіях.

Спалах дипломатичної активності під час кінцевих днів президентства Барака Обами викликав різку критику з боку ізраїльських лідерів, а також американських законодавців з Республіканської і Демократичної партій.

Критика продовжувалась у вівторок, коли новообраний президент Дональд Трамп знову піддав критиці адміністрацію Обами за невідповідне ставлення до багарічного союзника Сполучених Штатів.

Ізраїльські лідери також зареагували на промову Джона Керрі навіть перед тим, як він виступив з нею у середу. Виступаючи по радіо ізраїльських збройних сил, міністр громадської безпеки Гілад Ердан назвав промову «жалюгідним кроком».

«Це недемократичний крок, тому що ясно, що наміром нинішньої адміністрації і Керрі є зв’язати руки новообраному президенту Трампу», – сказав Ердан.

Дивіться також: Історичні уроки для Білорусі після розпаду СРСР і сьогоднішня ситуація в країні

XS
SM
MD
LG