Спеціальні потреби

Головне про коронавірус. 12 квітня

Християни західного обряду святкують Великдень в умовах коронавірусу й Папа Римський Франциск скасував традиційну месу на площі Святого Петра.


Зазвичай переповнена на Великдень площа Святого Петра у Ватикані закрита для відвідувачів, поки Папа Римський звертається до вірян віртуально, 12 квітня 2020 (REUTERS/Guglielmo Mangiapane)

Найважливіше

  • В Україні зафіксували 266 нових випадків коронавірусу, повідомило МОЗ. Станом ранок на 12 квітня виявили 2 777 випадків COVID-19. 89 пацієнтів одужали, 83 – померли.
  • За даними Університету Джонса Гопкінса, у США кількість хворих на коронавірус перевищила 542 тисячі, померло понад 21 тисяча людей. Загалом у світі вже 1 мільйон 827 тисячі інфікованих і понад 113 тисяч смертей.
  • Президент Дональд Трамп уперше в історії країни запровадив режим стихійного лиха на всій території США.
  • Під час Великоднього звернення, що транслювалось на Youtube, Папа Римський Франциск закликав світ не піддаватись страху, натомість об'єднатись у молитві.

"Для багатьох це Пасха самотності", - Папа Римський у Великодній проповіді

Християни західного обряду святкують Великдень в умовах коронавірусу. Папа Римський Франциск скасував традиційну великодню недільну месу на площі Святого Петра. Зазвичай, на неї збираються десятки тисяч людей.

Натомість голова римо-католицької церкви виголошував свою великодню проповідь "Urbi et Orbi" ("Місту й світу") із майже порожньої Базиліки Святого Петра. Текст проповіді публікує Радіо Ватикану.

Також понтифік згадав про найуразливіших у час пандемії: "Нехай же не забракне Його утішення та необхідної допомоги тим, які перебувають у ситуації особливої уразливості, як ті, що працюють в лікувальних закладах чи живуть у казармах і тюрмах. Для багатьох людей це Пасха самотності, яку переживають серед жалоби та численних нестатків, спричинених пандемією, від фізичних страждань до економічних проблем".

Читайте більше тут

Білорусь не планує скасовувати парад до Дня перемоги попри застереження ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров’я звернулася до влади Білорусі із закликом готуватися до несприятливого розвитку ситуації з епідемією коронавірусної інфекції.

За результатами вивчення ситуації фахівці ВООЗ дійшли висновку, що епідемія в Білорусі перейшла в більш небезпечну фазу, заявив керівник групи Патрік О'Коннор. Він рекомендував білоруській владі підготувати лікарні для прийому інфікованих. Представники ВООЗ також рекомендували скасувати всі масові заходи, включно із запланованим на 9 травня військовим парадом.

Читайте більше тут

США допоможуть Італії боротись із пандемією

Президент Дональд Трамп затвердив фінансування комплексу заходів із надання підтримки Італії у боротьбі проти коронавірусу, йдеться у заяві держдепу

В Італії на військових базах дислоковано близько 30 тисяч американських військовослужбовців і членів їхніх сімей. Американські військові надаватимуть італійцям допомогу у різних сферах, зокрема, надаватимуть послуги дистанційної медицини, транспортуватимуть і збиратимуть польові шпиталі й обладнання, лікуватимуть пацієнтів, не заражених коронавірусом, перевозитимуть предмет паливо і продукти харчування.

Читайте більше тут

Більше

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG