Спеціальні потреби

В Австралії відкривають деякі пляжі, що були закриті на карантин (REUTERS/Loren Elliott)
В Австралії відкривають деякі пляжі, що були закриті на карантин (REUTERS/Loren Elliott)

Головне про коронавірус. 20 квітня

У США відбулися протести проти карантину, поки країна залишається у центрі пандемії коронавірусу. Але з’являються дані, що в окремих штатах епідемія, можливо, перейшла пік.

  • Кількість померлих від коронавірусу у США сягла 41 тисячі, загалом там близько 767 тисяч інфікованих.
  • У світі вже 2 мільйони 448 тисяч заражених коронавірусом, зареєстровано близько 169 тисяч смертей.
  • В Україні підтвердили 5 710 випадків захворювання COVID-19: 151 людина померла, 359 – уже одужали. 20 квітня в Україні зафіксували 261 новий випадок зараження.
  • У США відбулися протести проти карантину. В Бразилії у такому протесті взяв участь президент Жаїр Болсонару.
  • Британський уряд каже, що не розглядає можливості послаблення карантину, бо смертність від коронавірусу і далі висока.
  • Іспанія запропонувала створити фонд у 1,5 трильйона євро, щоб подолати наслідки епідемії коронавірусу.

ВООЗ: немає свідчень, що ті, хто видужав після COVID-19, виробили імунітет до вірусу

Голова служби нових захворювань ВООЗ Марія Ван Керкор вважає, що аналіз крові може і не надати необхідної інформації: "На тепер немає свідчень про те, що аналіз крові може показати, чи має особа імунітет, або захист від повторного зараження. Використання таких тестів дозволить виміряти кількість антитіл, які людина виробляє через тиждень, або два після зараження вірусом".

Директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майкл Раян вказує: "Також деякі тести мають проблеми з чутливістю - вони можуть помилково давати негативний результат, і тоді людина буде думати, що вона захищена, а насправді вона може захворіти".

Читайте більше тут

Низка країн пом'якшила карантинні обмеження, ВООЗ закликає робити це поступово

Із понеділка, 20 квітня, німецька влада дозволила відкритися деяким невеликим магазинам, але від продавців і покупців і далі вимагають дотримуватися соціального дистанціювання. У понеділок навчальні заклади Норвегії відновили роботу у звичайному режимі. У Данії планують зробити те саме в середу.

Бізнес і школи на більшій частині території США залишаються закритими. Це спровокувало низку акцій протесту проти губернаторів і їхніх розпоряджень залишатися вдома і уникати соціальних контактів. У столицях кількох штатах на вулиці вийшли невеликі групи людей, де переважають прихильники президента Дональда Трампа, які скаржились, що заборони порушують їхні конституційні права.

Читайте більше тут

Більше

XS
SM
MD
LG