Спеціальні потреби

Сланцевий газ можна видобувати без шкоди для довкілля та населення – Сергій Клюєв


Клюєв полічив прибутки США від сланцевого газу
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Клюєв полічив прибутки США від сланцевого газу

До України зі США повернулася делегація з 12-ти членів парламенту та представників екологічних відомств, що вивчала видобуток сланцевого газу в американському штаті Пенсільванія. Голова делегації, керівник депутатської групи Верховної ради України з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки регіонал Сергій Клюєв, перед поверненням в Україну, дав інтерв’ю «Голосу Америки».

Клюєв сказав, що приїхав до США, аби, у першу чергу, самому переконатися, що видобуток сланцевого газу може бути екологічно безпечним:

«Ми пройшлися по всьому процесу, розібралися в технологіях. Ви знаєте, звичайно, дуже цікаво. Те, що Америка зробила за останні п’ять років! Вони зараз 40% газу видобувають зі сланцю. Це як золота лихоманка 21 століття - те, що тут відбувається. Якщо в України є шанс це в якійсь мірі повторити…»

Сергій Клюєв планує провести у Києві, а потім - у регіонах круглий стіл та роз’яснити громадськості, що сланцевий газ можна видобувати без шкоди для довкілля та населення:

«7 800 свердловин сьогодні пробурено в США і ще не було жодного випадку зараження підземних вод».

«Ми вражені, наскільки це робиться чисто, красиво, дуже мало місця займає бурильна установка зі всією інфраструктурою».

Клюєв зазначив, що угода про розподіл продукції з американською компанією «Шеврон», яка виграла тендер на розробку Олеського родовища у Львівській та Івано-Франківській областях, буде підписана вже найближчим часом:
7 800 свердловин сьогодні пробурено в США і ще не було жодного випадку зараження підземних вод
Сергій Клюєв


«Говорячи про плани «Шеврона», поки що вони офіційно не опубліковані, але в розмовах, вони планують десь через п’ять років почати серйозний видобуток. А п’ять років вивчати, де які поклади, де правильно бурити, які методи запроваджувати, яких стандартів дотримуватися. Я вважаю, що треба знайти інструменти, може, закласти в угоди, які будуть підписані, щоб створити якісь стимули для прискорення роботи. Тому що для України це дуже важливо: чим швидше ми почнемо власний видобуток альтернативних джерел газу, тим швидше наші люди почнуть відчувати полегшення в кожному домі».

Таким чином, вважає депутат, може бути досягнута енергетична незалежність країни. А також – значне економічне зростання в регіонах видобутку:

«При дотриманні екологічних норм, це буде бум створення робочих місць в тих регіонах, це буде бум і доходів бюджету в тих регіонах. Я вважаю, що це буде корисно, в першу чергу, для місцевої влади».
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG