Спеціальні потреби

Чи можливий стабільний Дніпропетровськ без Коломойського? - думки експертів з Польщі та США


Архів. Батальйон "Донбас" проходить навчання на кордоні між Дніпропетровською та Донецькою областями.
Скандал навколо "Укртранснафти" не оминув уваги західних оглядачів подій в Україні. І якщо деякі, як от Балаш Ярабік з Фонду Карнеґі обмежуются констатацією у дусі "Порошенко бореться за політичну владу, Коломойський - за ресурси та вплив" - інші ідуть далі, займаючи, здається, позиції за і проти.

Так, Євген Воробйов, на сайті "Польського інституту міжнародних справ" видав два сценарії розвитку ситуації :
"Один з них у тому, що всі зроблять глибокий видох, зробить крок назад і працюватиме на компроміс: скажімо, союзник Коломойського пропрацює до серпня, а тоді його замінить людина з поважним резюме. Альтернативою може стати пряме протистояння між Порошенком та Коломойським, який ймовірно закінчиться звільненням останнього з посади губернатора. Такий сценарій несе значні загрози українській внутрішній стабільності, оскільки єдиною політичною альтернативою для регіону є "Опозиційний блок" на чолі із Вілкулом, якого не любить середній клас Дніпропетровська. А дестабілізаця міста - не в інтересах ні Порошенка, ні Коломойського", - міркує Воробйов.
З думкою Воробйова про незамінність Коломойського для Дніпропетровська не згоден Адріан Каратницький, експерт американського аналітичного центру "Атлантична рада". На своїй сторінці у Facebook, експерт сьогодні написав : " Міф про те, що без Коломойського в області не буде миру - це повна лажа".

"Я дуже вражений тим, що Сергій Лещенко взявся за Коломойського, хамуватого олігарха, який смоктав кров з України десятиріччями і продовжує це робити під час війни. Те, що Сергій зараз повністю сфокусувався на Коломойському легко пояснити: як розумний політик, він знає, що в Україні єдиний спосіб досягнути результату - невпинно тиснути на конкретні ділянки протягом певного часу. Щойно бульбашка, в якій живе цей олігарх, лопне, на моє переконання, Сергій переключиться на інших мерзотників", - пише Каратницький.

"Але, як ми вчора пересвідчились, Коломойський це єдиний олігарх із власною армією. І це треба придушити у зародку. Щодо утримання лінії у Дніпропетровську - половина цього міста контролюється групою Вілкула-Ахметова (Кривий Ріг і т.п. ), і там не було жодних повстань. Якщо подивитись на результати виборів до Ради, можна побачити, що "Опозиційний блок" показав там хороші результати. І цей регіон не показав підтримку "Руському миру". То може це досягнення Ахметова? Міф про те, що без Коломойського в області не буде миру це повна лажа", - вважає Адріан Каратницький.

Так думають експерти, які потрапили до нашого поля зору, між тим у п'ятницю українські ЗМІ вже повідомляли, що "Порошенко, Яценюк та Коломойський" домовились, що перевіркою "Укртранснафти" займеться не Юрій Мірошник, а одна зі світових компаній-аудиторів : PricewaterhouseCoopers, американська Deloitte Touche Tohmatsu, британська Ernst & Young, чиголандська KPMG.

Далі буде....

Дивіться також : У Чорному морі НАТО та Росія вже "сигналять" одне одному
У Чорному морі НАТО та Росія вже "сигналять" одне одному. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00

Показати коментарі (8)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG