Спеціальні потреби

Президент Польщі: українці захищають Європу від агресії


Петро Порошенко і Броніслав Коморовський

Київ – Боротьбою за свою територіальну цілісність на сході країни українські воїни протистоять збройній агресії, яка загрожує всій Європі. Про це 9 квітня заявив президент Польщі Броніслав Коморовський під час виступу на пленарному засіданні Верховної Ради.

«Сьогодні, коли сини України гинуть на сході України, захищаючи свою незалежність, вони також захищають Європу. Вони також захищають її від повернення імперського мислення. <...> Не можна не помітити, що в Україні знаходяться солдати, танки, БТРи, зенітні установки агресора. Сьогодні це не можуть побачити лише сліпі. <...> Західний світ повинен зрозуміти, що він буде в безпеці, коли в безпеці буде Україна. Тому ми підтримуємо будь-які дії, що спрямовані на зупинку цього конфлікту, зокрема, підтримуємо Мінські угоди, сподіваємося, що вони будуть втілюватися в життя в якості забезпечення територіальної інтегральності України та її безпеки», – сказав Броніслав Коморовський в сесійній залі парламенту.

Його виступ кілька разів переривався оплесками членів уряду, народних депутатів і президента України.

Лідер Польщі зазначив, що його офіційний дводенний візит і виступ у Верховній Раді «проходить в момент, коли Україна знаходиться практично в стані війни».

«Ми зустрічаємося в час, коли російська агресія намагається забрати в України її право на самовизначення, її право вільного вибору, дипломатичного розвитку», – підкреслив Броніслав Коморовський.

Президент Польщі нагадав присутнім, що його країна також проходила етапи боротьби за незалежність, які супроводжувалися загибеллю польських патріотів.

Водночас Коморовський застеріг народи України і Польщі від роздування взаємної ворожнечі. Він сказав, що минув той час, коли «поляки і українці вставали один проти одного, і цей факт використовував хтось інший, хто хотів забрати нашу незалежність і свободу».

«Сподіваюся на сучасний і гарний діалог наших народів», – підкреслив Броніслав Коморовський.

Як повідомляє прес-служба президента України 9 квітня, Броніслав Коморовський та Петро Порошенко відвідали Національний історико-меморіальний заповідник

«Биківнянські могили», де вшанували пам’ять «жертв тоталітаризму, які загинули від комуністичного терору – українців, поляків та представників інших народів». «"Биківнянські могили"є відлунням "чорного вересня" 1939 року, коли Гітлер разом зі Сталіним почали криваву бійню Другої світової війни і тоді спробували розділити і розколоти Європу. Важко собі уявити, але слова "аншлюс, анексія, окупація" і зараз набули особливої актуальності для України. Сьогодні ми низько схиляємо голови, вшановуючи пам’ять українців та громадян Польщі, страчених навесні сорокового року сталінським режимом. Ці події 75-річної давності сумно відомі в історії як "Катинський злочин"», – сказав Броніслав Коморовський.

У свою чергу, президент України Петро Порошенко зазначив, що «події в Биківні стали відлунням вересня 1939 року, коли Адольф Гітлер разом з Йосипом Сталіним розв’язали Другу світову війну і спробували поділити Європу».

«Аншлюс, анексія, окупація – наш східний сусід тільки освіжив у нашій пам’яті, що це таке», – сказав Петро Порошенко. Президент підкреслив, що не можна забувати жахи, які пережили польський і український народи в ХХ столітті, щоб більше ніколи не повторилися Бабин Яр або Катинь, Голокост чи Голодомор.

«Поруч з українцями тут навічно упокоїлися і кращі сини польського народу. За прямим наказом Сталіна і Берії без усякого суду, без слідства тисячі польських офіцерів, тисячі представників інтелігенції були знищені в катівнях НКВД і поховані, в тому числі і тут, на зрошеній кров’ю землі Биківні», – зазначив президент України Петро Порошенко.

Президенти вшанували пам’ять жертв тоталітаризму хвилиною мовчання та встановили вінки до Братської могили меморіального комплексу «Биківнянські могили», повідомляє прес-служба президента України.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG