Спеціальні потреби

Клінтон: плановане спалювання Корану - «акт неповаги»


Державний секретар США назвала плани невеликої протестантської парафії у Флориді спалювати примірники Корану 11 вересня «нешанобливим і ганебним актом».

Гілларі Клінтон зробила таку заяву у вівторок під час проведеного у приміщенні Державного департаменту Іфтару - вечірньої трапези-розговіння тих, хто постить у священний для мусульман місяць Рамадан.

Головнокомандувач військових сил США в Афганістані генерал Дейвид Петреус і генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен попереджають, що плановане спалювання Корану може створити небезпеку для західних військовослужбовців.

Пастор флоридської церкви Тері Джоунс каже, що він серйозно ставиться до попереджень про можливе насильство проти американців за кордоном. Проте Джоунс заявив, що він і його парафіяни вже вирішили виконати свої плани, які збігаються із 9-ою річницею терористичних атак на США.

Втім плановане спалювання викликало протести й в Кабулі, де у понеділок учасники мітингу, влаштованого біля місцевої мечеті, скандували «смерть Америці». Іран остеріг, що акції у Флориді можуть призвести до невгамовних пристрастей у мусульманських країнах.

XS
SM
MD
LG