Спеціальні потреби

Експерт про справу Корбана: Європу не вражають арешти, які не закінчуються покаранням винних


ГПУ Шокіна займається показухою, а не правосуддям - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

ГПУ Шокіна займається показухою, а не правосуддям - експерт. Відео

Справжня боротьба з корупцією буде продемонстрована, коли гучні справи будуть доведені до суду, каже лондонський оглядач.

Досудове оприлюднення відео арештів, демонстративна поява правоохоронців у Верховній Ради із запитом до депутатів з’явитись до прокуратури – так справжнє правосуддя не робиться, каже лондонський оглядач П'єр Во (Pierre Vaux), який працює з виданням The Interpreter, яке, серед іншого, спеціалізується на висвітленні подій в Україні.

Навіть якщо йдеться про корумпованих осіб, певна процедура все ж таки повинна бути дотримана, адже правові країни не повинні вдаватись до таких циркових трюків - підкреслює аналітик.

Я не вірю, що прокуратура Шокіна займається ефективним правосуддям

«Я не вірю, що прокуратура Шокіна займається ефективним правосуддям. Це все просто демонстративні дії. Дивіться, як ми заходимо на слухання Верховної Ради та викликаємо людей до прокуратури. Чи як це було зроблено під час публічних слухань з Мосійчуком. Всі ці дії дуже показові та видовищні. Однак, жодна з цих справ, які насправді є дуже серйозними, нікуди не зрушили від початку їх відкриття шість місяців тому. А тепер вони знову витягаються у дещо зміненій формі. Це демонстративне, а не ефективне правосуддя», - каже Во.

Критика ГПУ з боку посла США, це не його "самодіяльність", а позиція Америки - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:38 0:00

Лише доведення голосних справ до суду стане ознакою справжньої боротьби з корупцією, а не черговим прикладом внутрішньополітичних розборок, говорить оглядач:

«Я не думаю, що хтось (в Європі- ред.) вражений кількістю відкритих кримінальних справ. Без доведення справ до суду та притягнення винних до відповідальності. Це нічого не говорить про спроможність системи правосуддя. Її здатності боротися з корупцією. Україна – одна з найбільш корумпованих країн в Європі. Ця проблема, найбільша перепона до європейської інтеграції. Поки її не подолають, поки буде такий рівень організованої злочинності, європейська перспектива виглядає дуже далекою. І ця перешкода є навіть більшою, ніж конфлікт на сході України».

Щодо ж самої Генеральної прокуратури, то на погляд оглядача, тут повинно відбутись всеосяжне очищення, від самої верхівки до низів, і починати треба з самого голови відомства.

Необхідно позбавити частини повноважень централізовану систему, якою є Генеральна прокуратура

"Влада повинна сформувати абсолютно нову службу, нове агентство, яке буде наглядати за розслідуванням справ. Необхідно позбавити частини повноважень централізовану систему, якою є Генеральна прокуратура. Цей процес повинен бути прозорим на 100 відсотків".

"Цього дуже важко досягти, коли країна перебуває у стані війни і з таким рівнем корупції в правоохоронних органах, яка проникла усюди. Коли на початку 90-их в Північній Ірландії вибухнув корупційний скандал, коли місцеву владу звинувачували у зв’язках з парамілітарними угрупованнями, британський уряд повністю замінив всю структуру правоохоронних органів, це стало прикладом тотальних систематичних змін", - розповідає оглядач.

І лише таке повне очищення поверне довіру до влади як самих українців, так і партнерів на Заході, каже П'єр Во.

Дивіться також: Директор Розвідки США дав прогноз дій Путіна у Сирії

Директор Розвідки США дав прогноз дій Путіна у Сирії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

  • 16x9 Image

    Наталія Леонова

    Ведуча, репортер і редактор української служби "Голосу Америки". Перед тим, як приєднатися до команди "Голосу Америки" у 2003 році, працювала юристом в одній із київських юридичних фірм. Також координувала діяльність шведської гуманітарної організації, яка займається реабілітацією хворих українських дітей. Здобула магістерський диплом з міжнародного публічного права Київського інституту міжнародних відносин. Член театральної групи «Експеримент» у Вашингтоні. Захоплюється йогою.  

XS
SM
MD
LG