Спеціальні потреби

CША обіцяють Сеулу повну підтримку у справі затоплення його судна


Президент Обама заявив, що США повністю підтримуватимуть плани Сеула щодо запровадження каральних заходів проти КНДР у відповідь на затоплення південнокорейського військового корабля.

У виданій сьогодні вранці Білим домом заяві зазначається, що президент Обама доручив своїм військовим командирам тісно координувати свої дії з їхніми південно-корейськими колегами для запевнення готовності, в разі потреби, і запобігання дальшій агресії.

Сьогодні у Пекіні, державний секретар Гілларі Клінтон назвала ситуацію «крайньо небезпечною», і сказала, що вона веде інтенсивні консультації у цьому питанні з китайськими та іншими лідерами. Клінтон зазначила, що у середу вони відвідає Південну Корею для дальших розмов.

Втім, президент Південної Кореї Лі Мен Бак, виступаючи по все-національну телебаченні, заявив, що його країна звернеться до Ради безпеки ООН з проханням про накладення санкцій на КНДР. Він також сказав, що відтепер північнокорейським суднам заборонено доступ до територіальних вод Південної Кореї і, що всі головні комерційні зв’язки та інші обміни Сеула з КНДР заморожено.

XS
SM
MD
LG