Спеціальні потреби

США можуть евакуювати своїх громадян із Китаю через коронавірус


Центр з контролю та запобігання хвороб США (CDC) перевіряє на наявність коронавірусу 110 пацієнтів, які мешкають у 26 штатах США. Число підтверджених інфікованих у США зросло до п’яти. Усі вони мали прямий контакт з жителями міста Ухань, де почалася епідемія. Повідомляється, що всі п'ятеро перебувають у доброму стані, але ізольовані в лікарнях, поки лікарі і органи охорони здоров'я намагаються отримати більше інформації про вірус.

У неділю у США повідомили, що планують евакуювати з Уханю дипломатичний персонал та інших американських громадян. Держдепартамент попередив, однак, що можливості для евакуації приватних осіб "вкрай обмежені".

Нові випадки захворювання фіксують у десятках держав у Європі, Азії. Вірус уже дістався Австралії та Африки.

Загалом налічують майже 3 тисячі заражених, понад 80 – загиблих. Це лише підтверджені дані щодо коронавірусу із китайської провінції Ухань, іще сотні пацієнтів – перевіряють.

Хоча хвороба загрожує перетворитись на світову епідемію, а тому не сходить із перших шпальт уже тиждень, назву їй ще не дали. За правилами ВООЗ, вірусу не можна давати офіційну назву, повязану із місцевістю, прізвищами або тваринами, аби уникнути негативної асоціації.

У ВООЗ поки вирішили не оголошувати надзвичайну ситуацію світового масштабу, але застерігають: вірус надзвичайно заразний. Тому Маріа Ван Керкхове, голова підрозділу ВООЗ із нових захворювань, підкреслила, що "лікарням дуже важливо захистити медперсонал".

Симптоми вірусу дуже схожі на звичайний грип або застуду. При цьому носій вірусу може заражати решту людей, навіть не знаючи, що захворів, адже симптоми можуть не проявлятись до двох тижнів.

Лі Ланхуань, науковиця Китайської академії інженерії, розповідає: "Інфіковані люди з Уханю поширили вірус в інші провінції, в деяких фіксують перероджений вірус другого покоління, він дуже небезпечний".

Джерело спалаху – місто Ухань, а також кілька інших міст у прилеглих провінціях, де живе 60 мільйонів китайців, - у повній або частковій ізоляції. На боротьбу зі спалахом Пекін виділив майже 9 мільядрів доларів.

Попри це, вірус уже встиг поширитись по всій країні та на інші континенти – до Європи, Америки, Австралії та Африки. Лі Бін, віце-міністер з охорони здоровя Китаю, заявив: "Це нова хвороба. Ми дуже мало про неї знаємо, й не певні у тому, як вона розвивалась, тож ситуація із захворюванням не під цілковитим контролем".

Паніка позначилась і на світових фондових біржах. Ринки цінних паперів в Азії, Європі та Америці демонструють падіння, а найбільший удар відчувають туристичні й транспортні компанії, а також товари класу люкс. Ці галузі очікували найбільших прибутків під час святкування Нового року за Східним календарем, але, через небезпеку зараження, багато подій були скасовані.

Дивіться також: Коронавірус: розвиток подій. Відео

Коронавірус: розвиток подій. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG