Спеціальні потреби

На межі кризи. У лікарнях Каліфорнії критично бракує ліжок та персоналу


Ковід-19 у Каліфорнії чи не щодня б'є нові рекорди. У штаті налічують майже три мільйони випадків заражень. Найкритичніша ситуація розгорнулась на півдні штату. За словами медиків, у лікарнях критично не вистачає місць для прийому пацієнтів. Медичні ліжка облаштовують навіть у коридорах.

Округ Лос-Анджелеса уже місяць на суворому карантині, кількість захворювань лише збільшується. Різдвяні й новорічні свята ще більше загострили проблему. Медичні заклади не справляються з великим напливом пацієнтів.

Українка Оксан Реут працює медсестрою швидкої допомоги в окружній лікарні Лос-Анджелеса.

Ми не те, що боїмося, але всі виснажені.
Медсестра українського походження з Каліфорнії Оксана Реут

“Дуже серйозно все, дуже багато хворих, швидкі їх постійно привозять. Якщо раніше привозили, може, одну людину за годину, то зараз це кожні 10 хвилин", - розповідає медсестра.

"А що стосуються персоналу, то ми не те, що боїмося, але всі виснажені. У нас є такий коридор при в'їзді, то ми ставимо туди ліжка і кладемо пацієнтів. Тобто не в кімнаті, а просто в коридорі люди лежать,” – розповіла Оксана Реут, медсестра швидкої допомоги.

Потенціал відділень інтенсивної терапії нині становить 0% у Південній Каліфорнії. Департамент охорони здоров'я штату видав наказ про відкладення операцій, які не є терміновими та не становлять реальної загрози життю хворого.

“Зараз така ситуація: з прийомної ми беремо тільки дуже хворих, тобто якщо хтось туди прийшов, і ми бачимо, що людина хвора, але це не дуже серйозно, що вона не помре зараз, то ми не можемо цю людину привезти (на огляд - ред.). У мене були пацієнти, які чекали по 60 годин, по 40 годин, щоб їх оглянули,” – стверджує Оксана Реут, медсестра швидкої допомоги

У мене були пацієнти, які чекали по 60, по 40 годин, щоб їх оглянули. 
Оксана Реут, медсестра швидкої допомоги

За словами Оксани, у їхній лікарні щодня помирає 4-5 людей. А під входом чергує автомобіль, куди завантажують тіла. Морги лікарні вщент переповнені. Окрім браку ліжок, бракує і персоналу.

Українка Леся Кобзар працює у лікарні, яка призначена для смертельно хворих пацієнтів.

“У нас зараз дуже не вистачає персоналу, тому нам платять у два з половиною рази більше. Багато хто хворіє, два медбрати у нас померло, багато хто звільнився,” – розповіла Голосу Америки медсестра Леся Кобзар.

За словами голови департаменту охорони здоров'я та соціальних служб Каліфорнії Марка Гейлі, через брак місць і брак персоналу у лікарнях штату страждає ефективність надання медичних послуг.

“Лікарі швидкої допомоги та медсестри намагаються якнайефективніше розтягнути свої ресурси, аби допомогти такій кількості пацієнтів. І якщо порівняти з гумкою, якщо ви її так сильно розтягуєте, безумовно, задовольнити потреби нових пацієнтів стає дедалі важче”, – зазначив Гейлі.

У деякі лікарні надіслали членів Національної гвардії аби ті провели тренінги для медичного персоналу щодо надання допомоги в умовах переповнених лікарень. Адже після свят у штаті очікують подальшого зростання випадків заражень на Ковід-19.

“Ми очікуємо, що поверх сплеску, який відбувається, станеться новий, післясвятковий. І це створить великий тиск на лікарні”, – ділиться хвилюванням губернатор Каліфорнії Ґевін Ньюсом.

У штаті уже облаштували 4 альтернативних пункти прийому пацієнтів. Використали навіть існуючі установи, як от арену для лікування проблем сну, коледжі та соціально-культурні центри.

Дивіться також: Каліфорнія - на межі медичної кризи через ситуацію з коронавірусом. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG