Спеціальні потреби

У США сформулювали державну відповідь на коронавірус


Тепер документ перейшов на розгляд Сенату

Тестування на коронавірус буде безплатним для всіх, хто його потребує. Оплачувані лікарняні, розширення продуктової безпеки, посилене страхування від безробіття та інше
Конгресмен-демократ Адам Шифф


У ніч із п'ятниці на суботу Палата представників Конгресу США більшістю голосів ухвалила законопроект про виділення фінансування на боротьбу з коронавірусом. Завдяки цьому американці повинні отримати доступ до безкоштовних тестів і зможуть взяти оплачуваний лікарняний. Законопроект є спробою обмежити економічний збиток від пандемії, у результаті якої вже закриті школи, спортивні арени і багато офіси.

Переважна більшість законодавців - 364 проти 40 - Палати представників підтримали законопроект, який поширює програми соціального захисту на тих, хто у найближчі тижні може залишитися без роботи. Економісти попереджають, що спалах захворювання може привести до рецесії в американській економіці.

Помилка сервера

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

"Палата представників щойно ухвалила двопартійний законопроект, який зробив американські родини пріоритетом у нашій відповіді на коронавірус: тестування на коронавірус буде безплатним для всіх, хто його потребує. Оплачувані лікарняні, розширення продуктової безпеки, посилене страхування від безробіття та інше. Ми всі єдині у цій ситуації", - прокоментував ухвалу Палати представників впливовий конгресмен-демократ Адам Шифф.

Президент Дональд Трамп заявив, що він підтримує комплекс заходів, ухвалений Палатою представників, що збільшило ймовірність проходження законопроекту в контрольованому республіканцями Сенаті.

У Демократичній партії закликали лідера республіканців у Сенаті негайно зібрати сесію.

"Макконнелл має негайно скликати сесію, щоб проголосувати за пакет заходів проти коронавірусу, який підтримала Палата представників. Родини не можуть чекати", - заявила у сенаторка Камала Харріс.

110-сторінковий законопроект - плід тривалих переговорів між спікером Палати представників Ненсі Пелосі і міністром фінансів Стівеном Мнучіним, який представляв точку зору президента. Мнучін наполягав на скороченні податків, в той час як Пелосі виступала за розширення соціальних гарантій. У законопроект не увійшла пропозиція Трампа про скорочення податків на зарплату на 1 трильйон доларів.

У Пелосі і Трампа склалися прохолодні відносини: зараз вони не спілкуються один з одним безпосередньо. «Це не було потрібно», - так Пелосі охарактеризувала пропозицію президента на прес-конференції в п'ятницю ввечері. Раніше Трамп звинуватив демократів у тому, що ті «не роблять того, що є правильним для країни».

Законопроект передбачає два тижні оплачуваної відпустки через хворобу і за сімейними обставинами для тих, хто постраждав від вірусу. Компанії отримають податкові пільги для покриття витрат.

Працівники також зможуть брати до трьох місяців неоплачуваної відпустки, якщо вони знаходяться на карантині або доглядають за хворими членами сім'ї.

Це розширило б програми соціального захисту, які допомагають людям пережити економічні спади, у тому числі літнім людям і школярам з сімей з низькими доходами, які можуть втратити доступ до безкоштовних сніданків та обідів у разі закриття шкіл.

Законопроект передбачає збільшення фінансування на виплату допомоги по безробіттю і програму талонів на харчування («фудстемпів»), завдяки якій 34 мільйони людей з низькими доходами можуть купувати продукти.

Також буде збільшена федеральна підтримка програми безкоштовного медичного страхування «Медікейд», яка призначена для людей з низькими доходами.

Пелосі сказала, що на наступному тижні Палата представників почне роботу над ще одним законопроектом, щоб допомогти постраждалим від кризи галузей і економіки в цілому. Лідер республіканців у Палаті представників Кевін Маккарті сказав, що запропоноване Трампом зниження податку на заробітну плату може стати одним з факторів в цих переговорах.

Дивіться також: Американські вчені випробовують біологічний друк.

Американські вчені випробовують біологічний друк. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG