Спеціальні потреби

Актуально

Експерт: США закривають очі на порушення в Росії

Все частіше у Вашингтоні можна почути запитання про те, наскільки ефективною є зовнішня політика адміністрації Обами щодо Росії. Це питання обговорюється на різних форумах та на шпальтах впливових видань. Зокрема 20 вересня газета Вашингтон пост надрукувала статтю старшого експерта Фонду Маршала Дейвіда Креймера, у якій останній закликає адміністрацію не закривати очі на порушення прав людини у Росії.

Минулого тижня державний секретар США Гілларі Клінтон, виступаючи у Раді з міжнародних відносин США, окреслила успіхи адміністрації Обами на зовнішньополітичній арені. Серед досягнень вона назвала покращення взаємин США з Росією. Але останні утиски владою в Росії громадських активістів та журналістів та дії самої російської влади на зовнішньополітичній арені, на погляд Теда Бромунда із Фонду «Спадщина» ставлять під сумнів ефективність нових взаємин між двома країнами.

«Клінтон пишається новими відносинами США з Росією. Але саме Росія постачає Ірану ядерні матеріали для реактора. І саме Москва продала Тегерану сучасні системи протиповітряної оборони».

Саме про це йдеться у статті Дейвіда Креймера, колишнього високопоставленого посадовця в адміністрації Джорджа Буша. Зокрема, він вважає, що сьогодні адміністрація Обами закриває очі, або обмежується дипломатичними фразами щодо дій російської влади, тоді як Росія з кожним днем все більше перетворюється на авторитарну державу. В інтерв`ю Голосу Америки Креймер сказав, що нинішній підхід необхідно підкорегувати.

«На мій погляд, наша поведінка спонукає Росію думати, що вони мають зелене світло і відчувають, що можуть робити все, що завгодно, без того щоб відповідати за свою поведінку. Ми повинні переглянути цю політику і знайти шляхи вплинути на ситуацію».

За словами Креймера, така політика небезпечна не лише для Росії, але й для країн сусідів.

«Що важливо, Росія не лише протидіє розвитку демократії у своїй країні – вона намагається блокувати розвиток демократії у сусідніх країнах. Росія не хоче бачити проведення у країнах-сусідах непрогнозованих виборів, які можуть привести до влади уряди, невигідні для Росії. І це ще раз говорить нам про те, що ми повинні публічно реагувати на дії Росії і змусити російську владу відповідати за свою поведінку»,– каже старший експерт Фонду Маршала.

На погляд Креймера, довести Росія свої занепокоєння США повинні на потаку двома способами: припиненням підтримки вступу Росії у Світову організацію торгівлі та забороною на в’їзд до США російських посадовців та їх родин.


Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проектів «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG