Спеціальні потреби

Креймер: результати 100 днів діяльності Януковича непокоять Захід



Як в Україні, так і на Заході продовжують підбивати підсумки перших ста днів діяльності нової влади в Україні. Під час прес-конференції президента, присвяченій цій події, журналісти влаштували акцію «Без цензури», одягнувшись у футболки з таким написом. Президент України у відповідь запропонував журналістам зупинити цензуру разом.

Проблему неприйнятності тиску на журналістів, як також втручання СБУ у діяльність Українського католицького університету цього тижня Державний департамент США піднімав з посольством України у США.

«Ми висловили занепокоєння діями, які можуть бути інтерпретовані як обмеження базових свобод», – повідомив прес-секретар Держдепу США.

Своє занепокоєння ходом політичного процесу в Україні висловлюють і американські експерти. Перші сто днів президентства Віктора Януковича прокоментував «Голосу Америки» старший аналітик Фонду Маршала Дейвид Креймер:

«Я б сказав, що перші сто днів Віктора Януковича відверто викликають деяке занепокоєння у Вашингтоні та в частині України. Ми побачили покращення взаємин між Україною та Росією за останні декілька місяців, і це було одним з пріоритетів президента Януковича. Але у багатьох людей на Заході це викликає запитання: чи ці взаємини не розвиваються занадто швидко, і чи Росія не занадто напирає на двері, які Україна відчинила.

У внутрішній політиці з боку нової влади ми побачили використання обхідних шляхів у політичному процесі, що викладає занепокоєння: чи не підриває це демократичний процес, сформований в Україні за останні п’ять років. Це включає способи, якими відбулись формування коаліції, ратифікація харківських угод, ухвалення бюджету, тиск на журналістів, перенесення місцевих виборів – усе це викликає велике занепокоєння. Все ж я сподіваюсь, що американсько-українські взаємини поглибляться. Я сподіваюсь на візити на найвищому рівні з боку США. Україна – надзвичайно важлива країна для США та Європи. Ми мусимо бути задіяними і перестати знаходити виправдання нашій низькій активності у цьому напрямку».

XS
SM
MD
LG