Спеціальні потреби

Леонід Кравчук попереджає про небезпеку Третьої світової війни у разі російського вторгнення


Леонід Кравчук
КИЇВ - Леонід Кравчук - перший президент незалежної України, що виникла після розвалу СРСР, попереджає: якщо Росія вторгнеться на територію України, то це може стати початком Третьої світової війни. В ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту «Голосу Америки» у Києві Стіву Герману Кравчук заявив, однак, що не шкодує про те, що підписав угоду, згідно з якою Україна позбулася ядерної зброї.

Кравчук попередив, що якщо російські війська перейдуть кордон, то війна пошириться далеко за межі України.

У вівторок 25 березня, в інтерв'ю кореспонденту «Голосу Америки», Кравчук висловив надію на те, що міжнародний тиск зможе зупинити подальшу агресію Росії після захоплення нею Криму.

За словами Кравчука, Володимир Путін «не обмежиться лише Україною. Він на цьому не зупиниться ... і це може стати початком Третьої світової війни».

Хоча російське керівництво заявляє, що не збирається продовжувати військові дії в Україні, воно стягнуло війська до кордону між двома країнами. Москва оголосила, що мова йде про заплановані військові навчання. Деякі українці та експерти з питань безпеки висловили занепокоєння у зв'язку з тим, що Росія може спробувати взяти під свій контроль деякі регіони України та сусідньої Молдови, де значну частину населення становлять росіяни.

Деякі спостерігачі - як в Україні, так і за її межами - заявляють, що якби Леонід Кравчук, перебуваючи на посаді президента України, не віддав Росії 1 800 ядерних боєголовок, успадкованих після розпаду Радянського Союзу, то Україні сьогодні не загрожувала б війна з колишнім союзником.

Кравчук заявив, що «завжди вважав і досі вважає, що ядерної зброї взагалі не повинно бути». За його словами, саме тому в 1994 році він підписав у Москві угоду з тодішніми президентами Росії та США Борисом Єльциним і Біллом Клінтоном про вивезення з території України всіх запасів ядерної зброї.

В обмін на відмову від третього за величиною ядерного арсеналу в світі, відповідно до підписаного згодом Будапештським меморандумом, Україна отримала гарантії суверенітету - як від Росії, так і від західних держав.

Анексія Криму Росією після нашвидкуруч проведеного референдуму і в умовах політичної нестабільності в Києві є порушенням цієї угоди. Про це заявили США і Європейський союз.

Леонід Кравчук закликав Захід ввести більш жорсткі санкції проти Росії у зв'язку з діями російського керівництва і військовою загрозою з боку Москви.

Екс-президент України підкреслив, що в іншому випадку Росія може «перейти межу», наслідки чого будуть «небезпечними не тільки для України, але також для всього світу».

Кравчук, який до розпаду Радянського Союзу був другим секретарем ЦК Компартії України, особливо гострими словами висловлюється на адресу Путіна, якого він пам'ятає ще офіцером КДБ.

За словами Кравчука, Путін «засвоїв найгірші методи роботи» КДБ - організації, відповідальної за репресії і в цілому за зло, яке чинило керівництво колишнього СРСР. Екс-президент України переконаний: світ має пам'ятати, що Путін «виховувався в цій організації».

Леонід Кравчук, сьогодні є почесним членом Асоціації українсько-китайської дружби, зазначає, що йому зрозуміло, чим керувався Пекін, утримавшись від голосування в Раді Безпеки ООН щодо резолюції, яка проголошує результати референдуму в Криму недійсними. На думку Кравчука, рішення Пекіна не накладати на цю резолюцію вето - разом зі своїм традиційним союзником Росією - можна вважати маленькою перемогою України.

Показати коментарі (12)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG