Спеціальні потреби

“В’їзд на територію України буде прив’язаний до тесту на коронавірус”, — міністр закордонних справ


Голова українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що незабаром в’їзд громадян на територію України буде прив'язаний безпосередньо до проходження ними тесту на коронавірус. Про це міністр заявив протягом онлайн-брифінгу із журналістами.

З одного боку, ми маємо і будемо допомагати українським громадянам, але з іншого — ми не можемо допустити лавиноподібного потрапляння на нашу територію додаткових джерел вірусу.
Дмитро Кулеба, Міністр закордонних справ України

“З одного боку, ми маємо і будемо допомагати українським громадянам, але з іншого — ми не можемо допустити лавиноподібного потрапляння на нашу територію додаткових джерел вірусу. При цьому хочу закликати всіх співвітчизників, які негативно реагують на повернення українців — подумайте, будь ласка, про них, про родичів цих людей, вони такі самі, як і ми, і так само мають право бути в Україні. Конституція України гарантує їм це право”, — сказав Дмитро Кулеба.

Як саме і де відбуватиметься перевірка, наразі вирішує Міністерство охорони здоров’я.

“Для мене в ідеалі, щоб люди проходили контроль, ще сідаючи на борт літака. Але проблема в тому, що тестів на коронавірус у вільному продажі нема майже в жодній країні Європейського Союзу”, — додав міністр закордонних справ.

Зараз за кордоном перебуває близько 20 тисяч українів, які зголосились повернутись додому. Втім, за словами Дмитра Кулеби, на фінальному етапі частина з них вирішує залишитись там, де вони зараз перебувають. Поки що найскладніша ситуація із евакуацією громадян із країн Латинської Америки та Тихоокеанських країн.

МЗС закликає громадян, які перебувають за кордоном і хочуть повернутись до України, зголошуватись в українські посольства та консульські відділи.

Дивіться також: В Нью-Йорку запроваджують жорсткі обмеження на пересування громадян.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG