Спеціальні потреби

Сполучені Штати скасували візу Ренату Кузьміну

  • Голос Америки

Заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що рішення уряду США про скасування його п’ятирічної візи на в’їзд до Сполучених Штатів завдає шкоди відносинам між обома країнами і «підриває авторитет Сполучених Штатів».

Кузьмін висловив скаргу з цього приводу у листі до президента Барака Обами від третього грудня. Листа оприлюднено в понеділок на Інтернет-сторінці генеральної прокуратури.

Кузьмін заявив, що посол США в Україні Джон Теффт повідомив йому у жовтні про скасування візи без додаткового пояснення.

У вересні цього року Сенат США прийняв резолюцію, яка закликала до заборони видати візи українським офіційним особам, відповідальним за ув’язнення колишньої прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Західні країни осудили семирічний термін ув’язнення, винесений пані Тимошенко на підставі звинувачення у зловживанні владою.

У своєму листі Кузьмін також заявив про відсутність співпраці з боку Вашингтона у розслідуванні вбивства у 1996 році українського законодавця в аеропорту в Донецьку. Українська прокуратура каже, що вона має докази про причетність Тимошенко до вбивства, проте вона заперечує це звинувачення.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG