Спеціальні потреби

У Києві йде наступ на самоврядування?


Київська міська рада ухвалила звернення до Верховної ради з проханням скоротити районні ради в столиці. За відповідне рішення проголосувало 65 депутатів, з яких 8 – представники опозиційної фракції БЮТ.

Це рішення було схвалено в середу на позачерговій сесії Київради, де воно було основним. Київрада мала ухвалити його до початку виборчої кампанії до місцевих рад, оскільки інакше ради мали б бути обрані киянами і виконувати свої функції відповідно до Закону «Про столицю».

Загалом у Києві є 10 районів, де депутати районних рад представляють мешканців цих районів. Відтепер виконувач обов’язків голови Київміськадміністрації Олександр Попов пропонує іншу вертикаль влади в столиці України, яка буде підпорядкована не обраним депутатам, а призначеному президентом голові КМДА.

Саме він і виступив з ініціативою до Київради скоротити районні ради. За його словами, нова вертикаль влади в столиці повинна ґрунтуватися на підпорядкуванні районних державних адміністрацій міста Києва Київській міській державній адміністрації.

Головний аргумент Попова на користь ініціативи – необхідність скорочення кількості чиновників у райдержадміністраціях. Зокрема, за його словами, на сьогодні їх чисельність становить 3600, і на їх утримання із міського бюджету витрачається 309 млн. грн. на рік. «Нам треба починати економити ресурси з себе», – додає він.

Після голосування Попов пообіцяв порадитися з киянами, чи ліквідовувати райради.

Опозиція та Юлія Тимошенко вже назвали це спробою остаточної узурпації влади в столиці України. Депутатів БЮТ, які голосували за це рішення, один зі столичних керманичів Блоку Тимошенко Володимир Бондаренко пообіцяв виключити з партії. «На жаль, там є й бютівці. Так сталося, що сьогодні й ми очищаємось. В силу того, що тут тихесенько собі сиділи і пробували жити за рахунок своїх представницьких функцій, сьогодні, я думаю, буде ухвалено рішення про їхнє виключення з партії і виключення з фракції», – сказав він.

Натомість експерти кажуть про те, що тепер ситуація в місті буде повністю контролюватися Партією регіонів. Як сказав Голосу Америки експерт Інституту політичних студій та аналітики Олександр Коваленко, це спосіб отримати владну вертикаль у місті, не спираючись на волевиявлення киян. В такий спосіб, каже він, Партія регіонів отримає контроль над столицею, не маючи тут достатньої для цього електоральної підтримки, що можна вважати наступом на місцеве самоврядування.

А заступник директора Агентства моделювання ситуацій (АМС) Олексій Голобуцький вважає, що Леонід Черновецький є ширмою для регіоналів, які контролюють ситуацію:

«Сьогодні очевидно, що новій владі не вигідна ні добровільна відставка Черновецького, ні перевибори до міськради. Кандидат від Партії регіонів в осяжному майбутньому, швидше за все, не зможе перемогти на прямих виборах мера. Для Попова Черновецький виконує роль ширми».

Тепер остаточне рішення про те, чи ліквідовувати районні в місті Києві ради має ухвалити Верховна рада. Ймовірно, що це питання розглянуть вже на позачерговій сесії парламенту.

XS
SM
MD
LG