Спеціальні потреби

Вашингтонський прайд-парад - один з найбільших у США


Як прайд-парад впливає на економіку Вашингтона. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Як прайд-парад впливає на економіку Вашингтона. Відео

Найбільшим викликом прайд-параду у Вашингтоні є його масштаб, вважають організатори маршу. Торік, прайд-парад в американській столиці зібрав рекордну кількість людей – 150,000. Цього року до нього долучаться і дипломати. Представники семи посольств, у тому числі Канади та Великобританії пройдуть вулицями Вашингтона на підтримку прав ЛГБТІ (лесбійок, геїв, бісексуалів, трансґендерів та інтерсексуалів).

"Ми збираємося разом не тільки для того, щоб відсвяткувати, а й для того, щоб наш голос був почутий, щоб сказати світові: ми тут, ми можемо зробити великий внесок та підтримати тих, хто не має можливості святкувати відкрито. Ми робимо це заради них, ми боремося за них", - пояснює Райан Бос, виконавчий директор Capital Pride Alliance.

Правозахисники переконані, що марші рівності слід розглядати як частину загального руху за права людини у 20-столітті у Сполучених Штатах. Свого часу за рівноправ’я боролися жінки та афро-американці.

"Це єдиний раз на рік, коли ЛГБТ-спільнота збирається разом, щоб з гідінстю заявити: це те, ким ми є. Ми - частина суспільства. Ми маємо ті самі права, що й решта. Ми приходимо з родинами та друзями, які підтримують нас, щоб відсвяткувати прогрес, який ми зробили і щоб зрозуміти, що ще ми маємо зробити, щоб переконатися, що до представників ЛГБТ у світі ставляться з повагою. Що їх не переслідують чи дискримінують, а тим паче не вчиняють над ними насильство через те, ким вони є", - сказала заступниця директора кампанії за права людини​ Джин Фрідберг​.

Перший марш рівності у Вашингтоні відбувся у 1975 році. За 40 років збільшилась не лише площа, де він проходить, але й суттєво зросла кількість учасників. Активну участь у підготовці бере й мерія міста та мер Мюріел Боузер.

"Мер Вашингтона щорічно бере участь в параді. Вона його починає. Прайд парад - це величезне організаційне питання для міста - закривається багато вулиць для проїзду машин. Ми отримуємо підтримку від місцевої поліції, яка з нами дуже тісно співпрацює. Сам фестиваль проходить на Пенсильванія авеню, близько Капітолію. Це теж великий шматок роботи, і міська влада робить величезну роботу, щоб гарантувати безпеку і успішне проведення свята", - розповів Райан Бос.

Проведення прайд-параду у Вашингтоні також суттєво впливає на економіку міста. Так, кілька років тому довелося змінити маршрут: власники бізнесів наполягали, щоб саме на їхній вулиці пройшов марш рівності.

"Бізнес дуже радо сприйняв новину, що ми змінили маршрут. По-перше, це дозволило власникам бізнесів на власні очі побачити, що таке прайд парад. По-друге, це сприяє розвитку їхнього бізнесу, адже перед їхніми закладами під час параду збираються сотні тисяч людей", - додав виконавчий директор Capital Pride Alliance.

Натомість в Україні ситуація дещо інша. Торік і в Одесі, і в Києві учасників маршу рівності жорстоко побили. Як пройде прайд парад в українській столиці, поки не відомо. Мер Києва Віталій Кличко переконаний, що парад пройде без інцидентів.

"Я впевнений, що парад зможе пройти нормально, і ніяких таких бурхливих дій сподіваюсь, що не буде", - сказав мер Києва Віталій Кличко.

Незважаючи на обіцянки “Правого сектора” влаштувати криваву кашу під час прайд-параду у Києві, представники ЛГБТІ переконані, що його варто проводити.

"Я вважаю, що прайд парад треба проводити, бо це один із способів підвищити видимість ЛГБТ-спільноти в суспільстві. При чому сьогодні в Україні більшість людей вважає, що вони не знають жодного гея чи лесбійку чи будь-кого з представників ЛГБТ-спільноти. В той же час це не є правдою, тому що представники ЛГБТ спільности через нетолерантність суспільства повинні приховувати про свою орієнтацію. Через свій страх біти звільненими з робити, бути несприйнятими в родині", пояснив Денис Панін - член правління організації “Точка Опори”.

Але існує і інша думка – українське суспільство ще не готове до визнання рівності всіх своїх громадян. Увагу треба зосередити на інших питаннях.

"Проведення прайд-параду буде лише провокувати гомофобний напрямок, який виступає проти ЛГБТ-спільноти. Я вважаю, що треба проводити зміни, які повинні починатися з суспільства, соціально-економічного стану в країні для того, аби люди почували себе щасливими. Для того, щоб люди були відкритими сприймати щось інше – не таке, як вони самі", - сказав Михайло.

Райан Бос, який на власні очі бачив, як змінюється суспільна думка у США, вважає, що українська ЛГБТ спільнота, як і американська, повинні продовжувати боротьбу за свої права. Прайд парад – є одним з її елементів.

Дивіться також: Ось що противникам КиївПрайду та його учасникам хоче сказати конгресмен-друг України. Відео

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG