Спеціальні потреби

З Узбекистану повернулася до Киргизстану більшість біженців


Більшість із ста тисяч біженців, які втекли до сусіднього Узбекистану, щоб уникнути етнічного насильства в Киргизстані, вже повернулися на батьківщину. Проте Організація Об’єднаних Націй попереджає, що в них немає житла і що ніхто не може гарантувати їм безпеку.

Бюро верховного комісара ООН з питань біженців заявило в п’ятницю, що приблизно 70 тисяч людей уже повернулися до південного Киргизстану. Представник бюро Адріан Едвардс заявив, що багато то турбується їх безпекою, тому що вони повертаються до знищених, пошкоджених і пограбованих домівок.

Сутички між етнічними киргизами та узбеками почалися 10 червня в південнокиргизьких містах Ош і Джалал-Абад. В їх результаті приблизно 400 тисяч людей стали біженцями.

Едвардс сказав у п’ятницю, що Бюро верховного комісара ООН також занепокоєне тим, чи ті особи, які повертаються до Киргизстану, роблять це добровільно.

Бюро верховного комісара заявило, що в п’ятницю його працівники в Оші постачили допомогу населенню. На суботу й неділю заплановано додаткові авіарейси з транспортом шатер та іншої допомоги.

XS
SM
MD
LG