Спеціальні потреби

Актуально

Уміння добре писати назвали запорукою кар'єрного успіху

Курси письменництва для успішної кар'єри
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Курси письменництва для успішної кар'єри

Американці приділяють багато уваги розвитку у дітей вміння мислити та висловлювати свої думки, як усно, так і на папері. Допомогти юним талантам розвивати ці навички взялась благодійна організація Writopia Lab. Заснована в Нью-Йорку шість років тому, творча лабораторія тепер має представництва у Вашингтоні та Лос-Анджелесі. У рамках проекту, професійні письменники та сценаристи допомагають дітям та підліткам перенести свої фантазії на папір, чи радше на екран комп’ютера у наш час.

Це не звичайний шкільний клас. Тут раз на тиждень діти вчаться письменницькій майстерності.

Створена тут атмосфера покликана заохочувати творчість.

Говорить учениця Кірстен Вандергорст:

«У мене з’являются ідеї».

Дітей навчають та допомагають їм формулювати ідеї письменники-підлітки.

Кейті Кратчер – викладач та директор вашингтонського відділу Writopia Lab. Опановуючи письменництво, каже вона, діти отримують навички, які допоможуть їм досягти успіху в житті:

«На наших очах діти набувають впевненості та починають цікавитись граматикою, якою раніше зовсім не цікавилися».

Кіра Пейкофф, авторка тріллеру «Живий доказ» та викладач у Writopia Lab в Нью-Йорку, переконана, що вміння розвивати сюжет, будувати напругу – згодяться у будь-якому жанрі.

«Головне, так змусити читача запитувати, а що далі, та відтягувати відповідь – щоб йому було цікаво перегортати сторінки.

Деякі учні пробують свої сили у світі театру.

Сценарист Рейчел Барклай розповідає, що молоді драматурги мають можливість представити свої роботи на щорічному конкурсі Всесвітній фестиваль п’єс.

«Учні з усієї Америки можуть подавати на конкурс свої роботи. У них є шанс, що їх п’єсу поставлять у театрі, з професійними акторами та режисером».

Еліза Баюмі одна з цьогорічних лауреатів конкурсу. Її п’єса «Банк американців» присвячена чоловіку, який вирішує пограбувати банк.

«Він намагається, але йому весь час хтось заважає. Це створює комічний ефект».

Міна Купер має кілька письменницьких нагород. Одну з її історій «Покинуті шторми» нещодавно опублікували. Для неї це велика приємність:

«Я була дуже щаслива, бо хочу стати письменницею коли виросту!»

Журналістка Ребекка Воллес Сігал заснувала Writopia Lab 5 років тому в Нью-Йорку з метою допомогти дітям та підліткам опанувати мистецтво художньої прози. Ребекка пояснює:

«Учні з
Сценарист Рейчел Барклай розповідає, що молоді драматурги мають можливість представити свої роботи на щорічному конкурсі Всесвітній фестиваль п’єс.
«Художня проза – вимагає, як уяви, так і дисципліни. Кожне речення повинно продовжувати попереднє.

Ми розвиваємо мислення, вчимо думати та послідовно висловлювати свої думки».

За останні два роки Алекс Маунтфілд закінчив кілька оповідань та п’єс. Усі вони опубліковані на сайті Writopia Lab. Для юного письменника важливо читати свої твори вголос для інших. Це важливо для творчого процесу, каже він:

«Твою роботу коментують, це краще, ніж писати самому, бо так отримуємо нові ідеї».

У письменницькій лабораторії сподіваються, що з їх допомогою, ця талановита молодь зможе реалізувати себе у майбутньому.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG