Спеціальні потреби

Актуально

День праці у США – аналіз стану економіки

Шостого вересня у Сполучених Штатах відзначають День праці. Цьогорічне свято припало у невизначений і складний період для американських робітників, позначений зокрема високим рівнем безробіття. Торговельна палата США твердить, що економічна політика адміністрації Барака Обами ставить перешкоди створенню місць праці в країні. Натомість профспілки кажуть, що саме жадоба корпорацій і брак належного контролю з боку регулятивних структур шкодять зростанню економіки.

Для багатьох американців День праці знаменує традиційне закінчення літнього сезону і це нагода добре відпочити перед початком нового напруженого робочого року. Одначе, беручи до уваги, що економіка країни далі квола, а кількість безробітних зростає – згідно з офіційними даними, у серпні майже 15 мільйонів американців перебували без роботи, – для багатьох День праці є закликом до дії.

Ричард Трамка, який очолює найбільше профспілкове об’єднання у США – Американську федерацію профспілок, каже:

«Ми або побудуємо фундаментально іншу економіку, яка цінує наполегливу працю і міцний середній клас, або ми повернемося назад до економіки, яка віддає перевагу інтересам корпорацій замість людей».

За менше ніж два місяці до виборів до Конгресу Американська федерація праці-Конгрес виробничих профспілок мобілізує своїх членів підтримати демократів і протидіяти консервативним силам, які вимагають обмеження урядом своїх впливів на життя американців.

Мартин Реґалія – є економістом Торговельної палати США, яка об’єднує американський бізнес. Він каже, що заплановані підвищення податків найбагатшим американцям пошкодять створенню нових місць праці:

«Обкладати податками двигун створення місць праці, двигун економічного зросту, людей, які витрачають гроші - така політика за теперішніх обставин позбавлена сенсу».

Торговельна палата критикує, як її називають економісти, «лавину» нових законів і державних регулювань для підприємств, і твердить, що поточна політика уряду утруднює наймання нових робітників.

Саме на це звертає увагу віце-президент торговельної палати США Ренді Джонсон:

«Бізнес має бути прибутковим, щоби платити робітникам. А з чого платити, якщо прибуток іде на покриття вимог федерального уряду. Повинно бути якесь розуміння нашої ситуації, бо ми всі в цьому разом».

Одначе, профспілковий діяч Лора Джексон має іншу точку зору:

«Що допоможе вилікувати цю країну, так це, щоби справа створення місць праці була в центрі уваги кожного законодавця, кожного політика і кожного власника підприємства».

Американська федерація профспілок зорганізувала в різних частинах країни низку зустрічей з нагоди Дня праці, аби мобілізувати підтримку своїх кандидатів на виборах другого листопада. Тим часом Торговельна палата США заявляє, що далі лобіюватиме проти урядових програм, які – на її погляд – стримують економічний зріст.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG