Спеціальні потреби

Помилка сервера

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

«Мовний» закон призвів до загострення ситуації в Києві


Ухвалений напередодні закон, який розширює сфери використання в Україні російської мови, призвів до протистояння і загострення політичної ситуації в країні. Сотні людей, зокрема й народні депутати, провели ніч на Європейській площі столиці. Деякі з них оголосили про безстрокове голодування. Активісти планували заблокувати Український дім, де зранку мала відбутися підсумкова прес-конференція Віктора Януковича. Протягом ночі і зранку правоохоронні органи зробили декілька спроб відтіснити протестувальників. Очевидці повідомляють про застосування бійцями підрозділу «Беркут» сльозогінного газу, від якого зокрема постраждали й декілька народних депутатів і лідер партії «Удар» Віталій Кличко. В адміністрації президента спочатку демонстрували рішучій намір провести прес-конференцію Віктора Януковича, проте згодом повідомили про її перенесення.

Влада вирішила обмежити проведення масових акцій протесту в центрі Києва.
Протистояння фактично паралізувало роботу українського парламенту. На ранковому засіданні голова Верховної Ради Володимир Литвин подав у відставку на знак незгоди із ухваленим за його відсутності закону. Він дав зрозуміти, що не причетний до раптового голосування за суперечливий законопроект у парламенті. Мовляв, у цей час був на нараді в адміністрації президента. Втім оглядачі зауважують, що члени близької до спікера фракції підтримали партнерів з правлячої коаліції – регіоналів і комуністів.

«Вчора на 14:30 мене запросили на нараду до президента. Вона закінчилась близько 20 години. В той же час, як сказав один народний депутат, вони розвели їх як котят. Але за великим рахунком розвели Україну, розвели народ. І плоди цього «розводу» ми ще будемо пожинати. За таких обставин я прошу розглянути питання і прийняти рішення про мою відставку», – сказав Литвин, залишивши зал Верховної Ради. Лідери опозиційних партій, які зустрілися із спікером, повідомили про його рішення не підписувати суперечливий закон.

Влада вирішила обмежити проведення масових акцій протесту в центрі Києва. Вдень учасникам протестів зачитали рішення суду про заборону мітингів на Європейській площі та урядових будівель до 9-го липня. Опозиція побоюється, що це рішення стане підставою для силового розгону учасників. Попри це опоненти влади закликали своїх прихильників з інших областей України доєднатися до протестів.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG