Спеціальні потреби

Міжнародний суд винесе рішення в справі ордеру на арешт Каддафі


Лівійський лідер Муаммар Каддафі

Наступного тижня судді Міжнародного кримінального суду винесуть рішення, чи лівійському лідеру Муаммару Каддафі загрожує звинувачення у злочинах проти людства. Суд повідомив у четвер, що слухання в цій справі відбудеться в понеділок. Прокурор МКС просив видати ордер на арешт Каддафі, його сина Сеїфа аль-Іслама і голови лівійської розвідки.

Суд повідомив про це в час, коли Каддафі обіцяв продовжувати боротьбу. Він також осудив НАТО за повітряні рейди, в результаті яких гинуть цивільні. Каддафі сказав у радіопромові, яка передавалася в середу ввечері, що країни НАТО – це «убивці», як «вбивають наших дітей і онуків».

Альянс визнав, що в результаті повітряного рейду в неділю були жертви серед цивільного населення, а рейд у п’ятницю завдав удару автоколоні антиурядових повстанців. Військовий представник НАТО заявив, що інцидент у неділю був спричинений «несправністю зброї», а інцидент у п’ятницю – це помилка.

Каддафі зробив заяву в час, коли Франція і Великобританія відкинули заклик Італії до припинення військових дій, щоб дозволити надіслання допомоги лівійському населенню.

У середу міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні закликав до припинення вогню, щоб можна було створити коридори для надання допомоги лівійцям, які, за його словами, опинилися перед лицем важкої гуманітарної ситуації.

XS
SM
MD
LG