Спеціальні потреби

Помилка сервера

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

Тисячі лівійців покидають країну

  • Голос Америки

Посилюється міжнародний тиск на режим Моамара Каддафі. У Брюсселі відбулася надзвичайна сесія НАТО, присвячена ситуації у Лівії, але остаточного рішення щодо дій альянсу стосовно Лівії досягнуто не було. Барак Обама у п’ятницю обговорив лівійську проблему у телефонній розмові з прем’єр-міністром Туреччини. За словами президента США, вони окреслили кілька варіантів вирішення ситуації в Лівії, а також погодилися щодо необхідності притягнення Моамара Каддафі до відповідальності.

А тим часом потоки людей пересікають лівійський кордон з Єгиптом, де на них чекають вантажівки, щоб забрати їх подалі від країни, яку вони залишили у розпачі. Залишаючи позаду хаос, вони взяли з собою лише найнеобхідніше. Інші ж просто щасливі, що вдалося врятувати власне життя.

Приїжджий з Єгипту Ваель Мухаммед, який працював за контрактом у Лівії, каже, що спочатку думав, що уряд утримається від застосування сили. Втім, додає він, сутички посилювались, потім почалась стрілянина, гранатні вибухи, а відтак з’явилися і найманці:

«Дехто з наших знайомих працював у сусідньому дворі. Туди увірвалися найманці з ножами, металевими пиками, хотіли їх зарізати. Як тут можна було залишитись».

Поки одні втікають з Лівії, інша група людей, як от Саєд Авад – працівник Арабського союзу лікарів, каже, що врезультаті сутичок між демонстрантами та урядовими силами, населення країни опинилось у дуже важкій ситуації:

«Не вистачає ліків. Для немовлят просто нема молока. Анестезію хворим взагалі не роблять. Лівії потрібна негайна допомога».

Червоний півмісяць висилає вантажівки з обладнанням та провіантом, розбиває табори, неформальні соціальні мережі також надають допомогу.

Біженці-іноземці, що залишили охоплену насильством Лівію, вдячні за щедрість та руку допомоги, простягнуту самими лівійцями. Пастух з Єгипту – Сімхі Адміні Мохаммед у момент спалаху насильства перебував на лівійській території:

«Вони нас підтримали. Вони надали нам допомогу. Вони привезли нас сюди, не взявши з нас жодного піастру. Лівійські митники нам так допомогли, відкрили дороги. Хто хоче поїхати – будь-ласка, жодних перешкод. Вони навіть дали нам провіант – борошно, цукор, питну воду. І жодного прояву поганого ставлення. Бог – свідок».

Однак усі біженці сподіваються, що Лівію невдовзі буде звільнено.

XS
SM
MD
LG