Спеціальні потреби

Як одна невелика ферма у США знайшла собі нішу


Маленьким фермам у США загрожує вимирання. Їх замінюють сучасні сільські господарства, які займають сотні гектарів землі, використовують багато техніки і працю сотень робітників.

Втім, є ще родинні ферми, які ще не готові здаватися великим конкурентам. В годині їзди від Вашингтона існує маленьке господарство Фокс-Голлоу, яким вже 30 років володіють Стефані Скудері та її батьки-пенсіонери. Вони, як розповідає Стефані, є одними з останніх фермерів в районі, де переважають спальні райони та торговельні центри.

«Ми вирощуємо на фермі головно свійських тварин, які йдуть на м’ясо: баранину, козлятину, курятину, індюшатину для Дня подяки. Відтак нещодавно ми додали також овочі, оскільки покупці просили городину з мого городу».

Стефані працює переважно сама, а чоловік і батьки допомагають лише іноді. Більшість її покупців – з найближчих спальних районів і невеликих міст. Ціни на городину тут приблизно такі ж, як і в супермаркетах. Але м’ясо коштує вдвічі дорожче. Але на це, каже Стефані, є причина.

«Зрозуміло, що можна піти до крамниці, але коли люди замислюються, що саме вони споживають, то вони йдуть на ферми. Тут можна купити редиску і аспарагус і бути впевненим, що це здорова їжа. І якщо всі робитимуть так, то маленьких ферм на кштатл нашої буде більше.

Ферма Фокс-Голлоу є виключно родинним підприємством. Батько Стефані Майкл Рор купив землю на початку вісімдесятих років, коли звільнився з військово-повітряних сил. Відтак він передав її доньці. Стефані сподівається з часом передати її власній дочці – семи-річній Олівії. За словами Майкла Рора, маленькі господарства є важливою традицією.

«Звісно, ми далеко не такі великі, як супермаркети, і хоч вони також дуже важливі, але люди чують в новинах і самі усвідомлюють, наскільки важливо підтримувати місцевих виробників і споживати здорову їжу».

Крім продажів з крамниці на фермі Стефані також пропонує м’ясо і овочі по Інтернету. Покупці можуть замовити продукти на їх вебсайті або перевірити наявність сезонної городини і ознайомитись з щоденними оголошеннями з ферми на сторінці ферми у Фейсбуці. Родина також продає свою продукцію на щотижневих фермерських ринках.

За словами Стефані, останні кілька років вона спостерігає відживлення інтересу до маленьких ферм і купівлі продуктів місцевого виробництва. Втім вона відзначає, що фермерство є нелегким і мало-передбачуваним способом життя.

«В моєму випадку нам вистачає, щоби я лишалась вдома з дочкою. Я можу брати собі невелику зарплату, якої вистачає на виплату комунальних послуг, але якби не мій чоловік, який працює на Капіталійському пагорбі, я би не змога на це прожити».

Але попри усе Стефані сподівається, що Фокс-Голлоу залишиться родинною фермою, щоби годувати місцеву громаду і власну родину.


Інше за темою

XS
SM
MD
LG