Спеціальні потреби

"Альтернатива старим чварам" - екс-координатор санкцій у Держдепі США прокоментував "Люблінський трикутник"


Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

"Чудовою роботою" назвав створення "Люблінського трикутника" колишній координатор санкційної політики Держдепу США Даніел Фрід.

Як повідомляє "Радіо Свобода", міністри закордонних справ України Дмитро Кулеба, Польщі Яцек Чапутович​ та Литви Лінас Лінкявічюс створили «Люблінський трикутник» як новий формат співпраці між країнами, повідомила у вівторок прес-служба укаїнського МЗС.

"МЗС Польщі, Литви та України щойно заявили про новий формат співпраці ("Люблінський трикутник") для підтримки суверенітету, реформ та європейського майбутнього України. Чудова робота (особливо зважаючи на альтернативи: підживлення старих націоналістичних чвар)", - прокоментував створення "трикутника" Фрід у соціальній мережі Twitter.

Між тим французький журналіст Стефан Сіоган відзначає, що новий формат має історичне коріння, бо за його словами "між 14-м та 18-м сторіччям території нинішніх країн були частиною єдиного цілого "Республіки двох націй" (Литви та Польщі) до знищення Польщі імперіями-противниками".

“Люблінський трикутник підкреслює важливу роль, яку Україна, Польща та Литва відіграють у Центральній Європі та світі. Наша єдність здатна не лише зміцнити наші країни, але і ефективно протидіяти спільним загрозам, гарантувати безпеку та процвітання нашого регіону. Україна не лише намагається приєднатися до наявних форматів взаємодії. Україна має достатньо сил та авторитету, щоб створювати нові ефективні формати з партнерами”, – заявив 28 липня у Польщі міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Кулеба також відзначив онлайн, що "Люблінський трикутник" "віддзеркалює історичні зв'язки та поточне спільне бачення майбутнього нашого регіону".

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба перебуває з офіційним візитом у Польщі.

Повідомляється, що учасники формату домовилися координувати дії задля захисту міжнародного права у контексті російської агресії проти України, як у тристоронній координації, так і в міжнародних організаціях: НАТО, ООН, ЄС, Раді Європи та ОБСЄ.

Вказується, що голови зовнішньополітичних відомств трьох країн скоординували подальші дії та обговорили майбутні зустрічі у форматі «Люблінського трикутника».

Дивіться також: Роботи на кухнях: коронавірус дав ще більший поштовх автоматизації сфери послуг

XS
SM
MD
LG