Спеціальні потреби

Суд у справі Луценка перенесли на 5 січня


Суд у справі Луценка перенесли на 5 січня

ке рішення Апеляційний суд Києва виніс у вівторок. Тим самим суддя задовольнив клопотання адвоката і дозволив обвинуваченому бути присутнім у судовому засіданні, хоча Генпрокуратура просила провадити процес без Луценка.

Апеляційний суд має вирішити, чи залишити екс-міністра під вартою, чи відпустити на підписку про невиїзд. Обвинувачений, який зараз утримується в Лук’янівському СІЗО, наполягає на своїй присутності в залі суду і має намір особисто доводити безпідставність рішення Печерського суду про зміну для нього запобіжного заходу з підписки про невиїзд на арешт.

Підтримати вимоги Луценка прийшли у вівторок під будівлю суду його прихильники. Близько тисячі пікетників з символікою партії «Народна самооборона» тримали в руках плакати з написами «Руки геть від Луценка!», «Ні – політичним переслідуванням опозиції!»

Висловити солідарність із Луценком приїхала і лідер опозиційної партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Під стінами Апеляційного суду екс-прем’єр, на яку 5 січня чекає черговий допит у Генпрокуратурі, заявила, що ніякі переслідування не змусять її виїхати з України. «Віктор Федорович навіть в якості новорічного подарунку не дочекається, щоб я кудись виїхала», – сказала Тимошенко.

Опозиціонерка закликала також всю країну вийти на Майдан. Нагода продемонструвати нинішній владі, що українці єдині, – каже Тимошенко, – випаде вже за кілька тижнів, у День соборності 22 січня.
«Тому 22 січня я хочу скликати всіх людей доброї волі і відсвяткувати День соборності на тому місці, де ми завжди з вами збираємось. Це Майдан», – закликала Тимошенко.

А тим часом влада у політичних заявах опозиціонерки побачила спробу вплинути на хід слідства у кримінальних справах. Про це заявив у вівторок народний депутат від Партії регіонів Володимир Зубанов.

«Вчорашні високопоставлені чиновники, які сьогодні перебувають в опозиції, намагаються використати судові засідання та виклики до слідчих у Генпрокуратуру як інформаційні приводи, щоб привернути увагу громадськості та створити певну суспільну думку. Таким чином вони розраховують політично вплинути на хід слідства за порушеними проти них кримінальними справами, що мають суто економічний характер», – наголосив Зубанов, слова якого цитує сайт Партії регіонів.

При цьому Зубанов натякнув: якщо Тимошенко і далі робитиме політичні заяви, їй також, як Луценку, можуть змінити запобіжний захід на арешт.

Нагадаємо: екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко був звинувачений Генеральною прокуратурою у так званій «справі про зарплату водія»; як запобіжний захід для нього обрали підписку про невиїзд. Проте 26 грудня Луценко був заарештований і відправлений до Лук’янівського СІЗО. Як пояснили політику, затримання відбулося в іншій кримінальній справі – щодо перевищення повноважень при розслідуванні справи про отруєння екс-президента Ющенка. Луценку закидали також політичні заяви, якими він буцімто намагався тиснути на слідство і чим, буцімто, спонукав змінити йому запобіжний захід з підписки про невиїзд на арешт.

Нагадаємо також: екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко звинувачується в нецільовому використанні коштів, наданих її уряду за Кіотським протоколом. Тимошенко перебуває на підписці про невиїзд. Лише за один передноворічний тиждень опозиціонер тричі побувала на допитах у Генпрокуратурі, причому один із допитів 30 грудня тривав 11 годин.

Влада заперечує будь-яку політичну складову переслідувань опозиційних політиків.

XS
SM
MD
LG