Спеціальні потреби

Литвин: міняти умови місцевих виборів треба позачергово через політику


Голова Верховної ради України Литвин підписав у четвер розпорядження про проведення 30 серпня позачергової сесії парламенту.

Депутатів зберуть раніше з канікул через необхідність корегувати правила виборчого процесу до місцевих рад, оскільки з 31 серпня в Україні вже стартує виборча кампанія.

Сам Литвин каже, що вносити правки до діючого закону треба не через його невідповідність Конституції, як про це заявляють експерти та опозиція, а через політичні моменти:

«Розгляд цього питання зумовлений, насамперед, не необхідністю розв’язання правових колізій. Питання лежить у політичній площині, бо ніяких наступів на права громадян та політичних партій немає».

Говорячи про зміни до закону про місцеві вибори, голова Верховної ради повідомив, що у парламенті вже зареєстровано три законопроекти. В законопроекті голови регіоналів Єфремова пропонується розширити можливості участі партій у формуванні виборчих комісій з тим, аби уникнути звинувачень, що парламентські партії взяли на себе місію підраховувати голоси на місцевих виборах. Ще одним питанням, яке цей законопроект пропонує врегулювати, є норма, пов’язана з необхідністю реєстрації партій не менш, ніж за 365 днів, як основної вимоги для участі у місцевих виборах.

Водночас у пропонованих змінах немає пунктів щодо повернення можливості для блоків політичних сил брати участь у виборах та немає пропозицій і щодо відміни норми, згідно з якою кандидати в мери міст повинні висуватись від партій.

Литвин вважає, що відміна заборони брати участь у виборах тим партіям, осередки яких зареєстровані менше, ніж за рік до початку виборів, викличе ряд нарікань з боку деяких опозиційних сил.

«Я думаю, вони не в захопленні від цієї ідеї через те, що вбачають у цьому намагання в такий спосіб розмити їх електоральний потенціал», – наголосив голова Верховної ради України.

Натомість Литвин вважає, що говорити про ліквідацію районних рад у Києві наразі зарано.

«Я повинен поспішити заспокоїти всіх, хто нервує з цього приводу (я маю на увазі політиків), що до моменту початку виборчої кампанії реалізувати звернення у правовій площині буде практично неможливо», – сказав він. В середу Київрада звернулася до Верховної ради з проханням ліквідувати районні ради в столиці.

Одним із питань цієї сесії будуть також розгляд питання щодо механізму повернення заощаджень громадян, а також щодо заходів, спрямованих на соціальний захист населення із урахуванням нової житлово-комунальної політики.

XS
SM
MD
LG