Спеціальні потреби

Сім'я Сергія Магнітського відвідала Сенат США


Сенатор Бенджамін Кардін зі сім’єю Сергія Магнітського у Конгресі США
Наталія, Наташа і Микита Магнітські зустрілися в четвер на Капітолійському пагорбі з американськими сенаторами та конгресменами, які були авторами і спів-спонсорами «Закону Магнітського». Зустріч з сенатором Бенджаміном Кардіном сталася в тому самому залі сенатського Комітету з міжнародних справ, де вирішувалася доля закону, що отримав ім'я рідної їм людини. Голосування унікальне, якщо взяти до уваги, що воно об'єднало обидві партії - голоси республіканців і демократів на Капітолійському пагорбі останніми роками рідко звучать в унісон.

Після зустрічі в залі засідань за зачиненими дверима, сенатор Кардін та члени сім'ї Магнітського виступили перед журналістами. На зустрічі також були присутні активні лобісти «Закону Магнітського» - президент Дому свободи (Freedom House) Дейвид Креймер і президент компанії Hermitage Capital Білл Браудер.

Сенатор Кардін зокрема сказав:

«Для нас велика честь приймати сьогодні сім'ю Магнітського в столиці США. Ми вітаємо його маму, дружину та сина. Ми цінуємо їхню мужність - їх син, чоловік і батько здійснив громадянський подвиг, що зробив те, як нам здається, повинен зробити кожний патріот своєї країни. Робота, яку проводить сім'я Магнітського вкрай важлива. Своєю присутністю тут сьогодні вони надали проблемі живе людське обличчя. Статистика важлива, і ми знаємо, що тисячі людей стали жертвами подібних порушень прав людини, але тепер ці порушення уособлені. Дивлячись на цю гарну сім'ю, на його юного сина - міжнародне співтовариство усвідомлює, що те, що трапилося в Росії не може пройти безкарно, саме тому така важлива їх присутність сьогодні тут. Ми хочемо, щоб ви - сім'я Магнітського – знали, що завдяки мужності вашого сина, чоловіка і батька відбуваються суттєві зміни, ви рятуєте життя, ви надаєте мужність іншим. Я повинен сказати, що отримую безліч листів від громадян Росії, які кажуть мені, що Росія може і повинна стати кращою. І заради майбутнього Росії, вона повинна вирішити цю проблему. Ви допомогли нам підняти міжнародні стандарти до вищого рівня, узаконити вимогу, щоб кожна країна притягала до відповідальності тих своїх громадян, які винні в порушеннях прав людини, і якщо країни не будуть дотримуватися цих вимог, тоді міжнародне співтовариство не дозволить їм легалізувати дії подібних особистостей».

Відповідь на слова сенатора Кардіна матері Сергія - Наталії Магнітської - була щирою та емоційною. «Для нас дуже важливо, що ми можемо, дивлячись в очі, особисто сказати спасибі людям, які ухвалили закон імені мого сина». Вона також подякувала журналістам, «завдяки яким люди дізнаються правду про те, що сталося».

Президент «Дому Свободи» Дейвид Креймер у коментарі Російській службі «Голосу Америки» підкреслив, що зустріч з родиною Сергія Магнітського має надзвичайно важливе значення. Крім цього, «це нагадування про те, що попереду ще багато роботи. Ми повинні домогтися ухвалення закону Магнітського країнами Європи і ми працюватимемо в цьому напрямку», - підкреслив Дейвид Креймер.
XS
SM
MD
LG