Спеціальні потреби

Македонія зробила рішучий крок на шляху до НАТО та ЄС


Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв

11 січня парламент Македонії затвердив нову назву країни - Республіка Північна Македонія. Перейменування має врегулювати тривалу суперечку Македонії та Греції. Греція виступала за перейменування остерігаючись претензій Македонії на відповідну грецьку провінцію. За угодою Prespa, Греція погодилась не блокувати вступ Македонії до НАТО та ЄС, якщо країну перейменують у Північну Македонію.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ привітав прем’єр-міністра Македонії з рішенням парламенту. «Вітаю прем’єр-міністра Зорана Заєва з остаточним голосуванням у парламенті з угоди Prespa. НАТО рішуче підтримує втілення угоди, яка є важливим фактором стабільності та процвітання в регіоні», - написав він у Twitter.

Це - історичне голосування, вважають аналітики.

«Народ Македонії забезпечив своє майбутнє і затвердив своє місце в серці Європи», - говорить віце-президент аналітичного центру Atlantic Council Деймон Вілсон.

«Країна більше не перебуватиме в геополітичній невизначеності на периферії трансатлантичного альянсу. Історичним голосуванням в парламенті за поправки до Конституції на виконання угоди Prespa з Грецією, македонці визначили свою долю», - додав аналітик.

Тепер Греція має проголосувати за відповідну частину угоди Prespa.

«Парламент Македонії щойно зробив гігантський крок уперед. Однак, остаточний крок – за Грецією», - нагадує директор аналітичного Центру Байдена Майк Карпентер в коментарі Atlantic Council.

Греція також виграє від угоди, переконаний Вілсон, бо угода «відновить традиційну роль Греції у південно-східній Європі і роль Салоніків в якості воріт регіону». Афіни виграють від того, що всі північні сусіди Греції стануть членами НАТО, переконаний аналітик.

Дивіться також: ​Вікно в Америку. Українці винайшли метод лікування раку

Вікно в Америку. Українці винайшли метод лікування раку
please wait

No media source currently available

0:00 0:20:00 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG